reklam

Kayhan kaymakam vekilliğine başladı « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 16:52

Kayhan kaymakam vekilliğine başladı

Son Güncelleme :

03 Ocak 2017 - 10:43

reklam
Kayhan kaymakam vekilliğine başladı
reklam

Avanos İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan’ın Ankara İller İdaresi Başkanlığı’na atanmasıyla boşalan Avanos Kaymakamlığı görevini vekaleten yürütecek olan İlimiz Vali yardımcısı Hasan Kayhan İlçedeki görevine başladı. 

İlçe Kaymakam Vekili Hasan Kayhan, 24.04.1964 tarihinde Kayseri’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’de yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

İçişleri Bakanlığındaki görevine 74. Dönem Niğde Kaymakamı Adayı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Bartın-Kurucaşile ve Erzurum-Pazaryolu Kaymakamlığı, Van, Kilis, Ordu, Yozgat, Denizli,  Rize ve Bilecik Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Bu görevleri sırasında; İngiltere, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Rusya, Romanya, Hollanda, Belçika, İspanya, Fas, İtalya, İsviçre, İsveç, Sri Lanka, İran, Suriye, Yunanistan ve Bulgaristan’a çalışma ziyaretleri yaptı.

Görevi süresince çeşitli takdir ve teşekkür belgeleriyle ödüllendirildi. 2006 yılında 1. sınıf mülki idare amirliğine ayrıldı.

İnsan Hakları, Kriz Yönetimi, Topyekûn Savunma ve Seferberlik, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma, Akreditasyon, İletişim, Tarım Uygulamaları, Proje Hazırlanması ve Yönetimi, Memurlar ve Kamu Görevlilerinin Soruşturulmaları, Kolluk Hizmetlerinde Sivil Otoritenin Etkinliğinin Artırılması ve Kümelenme gibi konularda çeşitli seminerlere katıldı.

19/07/2013 tarih ve 2013/462 sayılı Kararname ile Nevşehir Vali Yardımcılığına atanan Kayhan, 29.12.2016 tarihinden itibaren Avanos Kaymakam Vekilliği görevini de yürütmekte olup, evli ve İngilizce bilmekte.

Kaymakam V. Hasan Kayhan görevine başlarken şu mesajı vatandaşlarımızla paylaştı:

“29 aralık 2016 tarihi itibarıyla Valinin Olurlarıyla Avanos Kaymakamlığı görevine başlamış bulunmaktayım. Siz değerli mesai arkadaşlarımla birlikte çalışacak olmanın heyecanı, onuru ve mutluluğu içerisindeyim. Hükümetimiz programı çerçevesinde hedeflerin gerçekleştirilmesi ve Kaymakamlığımıza verilen görevlerin yerine getirilmesi, ilgili sektörlerle işbirliği içerisinde hizmet niteliğinin yükseltilmesi ve çalışanlarımızın bilgi, beceri ve yetkinliklerini artırmak için çalışacağız. Benimle aynı görev anlayışı ve çalışma heyecanıyla bu güzel vatana ve aziz milletimize daha iyi hizmet vermek için ekip ruhu içerisinde çalışmaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum. Bana verilen bu önemli görevi üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde, birlikte en iyi şekilde yüreüeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli Avanoslulara en iyi dileklerimi sunarken, görev yapan bütün mesai arkadaşlarıma sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam