reklam

KAPEM ‘DE, 11 YILDA 13 BİN 185 KİŞİ EĞİTİMLERE KATILDI « nevsehir haber

24 Mart 2023 - 13:34

KAPEM ‘DE, 11 YILDA 13 BİN 185 KİŞİ EĞİTİMLERE KATILDI

Son Güncelleme :

18 Ocak 2017 - 6:04

reklam
KAPEM ‘DE, 11 YILDA 13 BİN 185 KİŞİ EĞİTİMLERE KATILDI
reklam

Nevşehir’de örgün ve mesleki anlamdaki eğitimin en önemli kurumlarından biri haline gelen Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)’nde, halen devam eden eğitim dönemi kursları ile birlikte 13 bin 185 kişinin, 43 değişik branşta eğitimlerinin gerçekleştirilmiş olacak.

Nevşehir’de 18 yaş ve üzerindeki vatandaşların herhangi bir ücret ödemeksizin devam ettiği eğitici ve mesleki anlamda bilgi ve becerilerin daha üst düzeye ulaşmasında aktif bir rol üstlenen KAPEM, birbiri ardına açtığı ve 4 ay süreli eğitimleri ile çeşitli meslek dallarında da ara insan gücünün de karşılanmasında önemli bir mihenk taşı görevi üstleniyor.

Nevşehir Belediyesi bünyesinde 2005 yılında çalışmalarına başlayan KAPEM’ bünyesinde, Kadın Üst Giysileri Dikimi, Mutfak Takımları Hazırlama, Elde Kurdele İşi, Tel Kırma, Pratik İngilizce, Arapça, Almanca, Osmanlıca, Bilgisayar İşletmenliği ve Operatörlüğü, Diksiyon, Ebru, Gitar, Bağlama ,Keman, Ney, AB proje döngüsü, Takı tasarımı, Tezhip, Minyatür, Bilgisayarlı muhasebe, Halk oyunları ve zihinsel engellilere yönelik Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama kursları gibi 43 branşta eğitim kursları düzenlendi.

Alanlarında uzman bir eğitici kadrosu tarafından verilen eğitimlere 18 ve üst yaş grubundan katılan kursiyerlerin sayısı 34. Eğitim döneminin önümüzdeki günlerde sona ermesiyle 13 bin 185 kişiye ulaşacak.

KAPEM’de eğitimler halen Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi, 2000 Evler Mahallesi Kadın Eğitim birimi, Cevher Dudayev Mahallesi Kadın Eğitim Birimi ile Adnan Menderes Şehirler arası Otobüs terminalinin ikinci katındaki eğitim alanında devam ediyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam