reklam

ÇOCUK DOSTU ŞEHİR BAKIŞI İLE YÜRÜTÜLEN PROJELERİMİZ İZMİR’DE TANITILDI « nevsehir haber

25 Mart 2023 - 10:52

ÇOCUK DOSTU ŞEHİR BAKIŞI İLE YÜRÜTÜLEN PROJELERİMİZ İZMİR’DE TANITILDI

Son Güncelleme :

14 Nisan 2017 - 7:00

reklam
ÇOCUK DOSTU ŞEHİR BAKIŞI İLE YÜRÜTÜLEN PROJELERİMİZ İZMİR’DE TANITILDI
reklam

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, İzmir’de düzenlenen toplantıda Nevşehir Belediyesi’nin ‘Çocuk Dostu Şehir’ bakış açısı ile ortaya koyduğu örnek çalışmaları tanıtma imkanı buldu.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Danışma Merkezi, UNICEF’in başlattığı “Çocuk Dostu Şehirler” programı kapsamında İzmir’de düzenlenen “Yerel yönetimlerde Çocuk Katılımı ve Önemi” konulu eğitim çalışmasında, Nevşehir Belediyesi’nin örnek proje uygulamaları Büyükşehir ve İl Belediyelerinin yöneticilerine aktarıldı.

21. yüzyılda endüstrileşme, tüketim, hızlı nüfus artışı, hızlı kentleşme ve paralelinde gelişen çevresel bozulmanın etkisi ile çocukların kentsel yaşama yeterince katılamadığına vurgu yapıldığı eğitim çalışmasında iyi bir kentin çocuk odaklı olarak hizmet üretmesinin hizmet standartlarının geliştirilmesi adına kente fonksiyonel bir güç katacağına işaret edildi.

Eğitim çalışmasında Çocuk Dostu Kentler arasında yerini alan Nevşehir’de, belediyenin yürüttüğü yatırımlarda “çocuk dostu şehir” bakış açısı ile hareket etmeyi görev olarak değerlendirdiğine vurgu yapılarak ,yapılan çalışmalar video sunumu ile katılımcılara tanıtıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam