reklam

Civelek, “Yalan ve Asılsız Haber yapanlar İçin Hukuki Süreç Başlıyor « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 02:44

Civelek, “Yalan ve Asılsız Haber yapanlar İçin Hukuki Süreç Başlıyor

Son Güncelleme :

02 Ocak 2017 - 9:27

reklam
Civelek, “Yalan ve Asılsız Haber yapanlar İçin Hukuki Süreç Başlıyor
reklam

DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, şahsı hakkında bir internet sitesinde yapılan yalan, iftira ve dedikodu içeren haber ve iddiaları için sert konuştu …

DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, şahsı hakkında bir internet sitesinde yapılan yalan, iftira ve dedikodu içeren haber ve iddiaları için sert konuştu… DERSİAD Başkanı Ercan CİVELEK”den Basın Açıklaması DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, Bir internet sitesi tarafından, şahsım ve şirketim hakkında, iftiralarla dolu insanlık onur ve haysiyetine sığmayan, itibarsızlaştırma adına ”Çamur at İzi kalsın” mantığı ile yapılan mesnetsiz asılsız ve yalanlarla dolu haberi şiddetle kınıyorum.

Kesinlikle şahsım ve şirketim KOSGEB‘den hiç bir şekilde faizsiz 50.000 TL’ lik destek kredisinden 5 kuruş dahi almamıştır.   Malum bahse konu olan internet sitesinin ortaya attığı yalan dolu açıklamaların gün yüzüne çıkması için, KOSGEB il müdürlüğünden 50.000 TL destek alan ve müracaat eden firmaların listesini kamuoyuna açıklamasını rica ediyorum.   KOSGEB ve KOBİ demek, yıllık 250 kişiden (işci’den) az çalıştıran ve yıllık cirosu 40.000.000 TL (kırk milyon) Türk lirasını geçmeyen mikro(en küçük), küçük ölçekli ve orta ölçekli firmalardan oluşan bir yapıdır.   Bu tanımlamaya uyan tüm firmalar, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  kurumu olan KOSGEB’e müracaat edip kriterleri tutması şartıyla her türlü desteklerden faydalanır.”   Devletimizin KOSGEB üyesi olan KOBİ’leri desteklemek ve geliştirmek için vermiş olduğu, çeşitli yapılardaki kredileri, alan firmaları ayıplamak, kınamak, hor görmek hiç bir kimsenin ne hakkı nede haddine’dir.

Çünkü bu Devletimizin kanun çerçevesinde tanımlayarak sunduğu, tamamıyla yasal bir haktır.   KOSGEB Nevşehir İl Müdürlüğünce açıklanan raporda bu destek kredisine müracaat eden firmaların %93’ü mikro (en küçük), %6’sı Küçük, %1’i ise Orta ölçekli firmalardır.   Malum internet sitesi açıklamasında, güya yaptıkları araştırmada KOSGEB ‘e çok sayıda üst düzey şirket sahiplerinin müracaat ettiğini öğrenmişler. Burada görüldüğü üzere yaptıkları haber hiç bir delil ve dayanağı olmayan yalandan ibarettir.   Malum internet sitesi, %1’lik dilimi, %99 diliminden ya büyük zannediyorlar yada insanlara böyle bir algı vermek işlerine geliyor.   Allah’tan korkup kulundan utananlar böyle asılsız ve mesnetsiz haberleri yapmazlar.   Malum internet sitesinin, insanlara hedef göstermeye çalıştığı ve üst düzey şirketler diye hitap ettiği firmalar bu şehirde yüzlerce kişiye iş imkanı sağlıyorlar, şehrimizin kalkınması adına katma değer oluşturuyorlar. Bir çok sektöre ve sanayimiz esnafına da iş imkanı sağlıyorlar.

Milletimize ve memleketimize iş istihdamı sağlayarak, şehrimizin kalkınmasına yönelik yaptığı yatırımların hazzını duyarak, elindeki maddi imkanları bundan mahrum olan insanlarla paylaşarak, yaptıkları hayır ve hasenatlarla şehrimize ve halkımıza değer katmaya çalışıyorlar.   Şahsıma, şirketime ve Başkanı olduğum iş adamları derneğine izafe edilen bu asılsız haberler çıkınca, dostlarım telefonla beni arayıp biz senide faaliyette bulunduğun iş adamları derneğini ve Yönetim Kurulunu’da tanıyoruz. Faaliyetlerinizi yakından takip ediyoruz. Yapmış olduğunuz bu örnek faaliyetler, şehrimize sosyo-ekonomik olarak büyük değer katmaktadır. Manevi boyutunda ise, bu çalışmalarınız Fakir fukaranın, garip gurabanın yararına olduğuna, bizzat şahit oluyoruz.   Ama, o haberi yapan kişi ve kişileri’de biliriz; – Onların gayesi medya gücünü silah gibi, adeta şantaj ve tehdit unsuru olarak kullanıp reklam geliri elde etmek ve böylece haksız kazanç sağlamaktan başka bir dertleri olmaz.   Kuran’ı Kerim’de Hucurat Suresi 6. Ayetinde ” Ey İman Edenler, Eğer Bir Fasık, Size Bir Haber Getirirse Onun Aslını Araştırın. Yoksa Bilmeden Bir Kavme Sataşırınızda Yaptığınıza Pişman Olursunuz” buyuruyor.  Yüceler Yücesi Ahkemil Hakimiyn ( Hakimler Hakimi) olan yüce rabbimiz.

Bu yapılan asılsız ve mesnetsiz haberlere karşı, asla kayıtsız kalmayacağımızı bildirerek, şahsım, şirketim ve başkanı olduğum derneğim adına, ayrı ayrı manevi tazminatta bulunacağım. İnşallah Tazminattan kazanacağımız parayla, geçen hafta Dünya Erdemli İş Adamları Derneği olarak Halep’li kardeşlerimize göndermiş olduğumuz ve kullandırma hakkını Kızılay’a devrettiğimizi, günlük 1000 (bin) kişilik kapasiteli seyyar mutfak konteynırının, aynısından yaptırarak muhtaç Halep’li kardeşlerimizin hizmetine sunacağız, inşallah. Unutumamalıdır ki; “güneş balçıkla sıvanmaz”, yalan ve iftira ile kurgulanmış bir hayat mutlaka açık verir, çelişkilerin ve detayların içinde boğulur ve bu çirkin sözler iftira atanın kendisine döner, ayağına dolanır. İftirayı atmak kadar, bu asılsız sözleri yaymak ve şahit olmadan, hiçbir bilgiye dayanmadan bir yalana çanak tutmak çok büyük bir günah ve suçtur.

Ercan CİVELEK

DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam