reklam

56. yaşını yönetimiyle ve meslektaşlarıyla kutladı « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 17:39

56. yaşını yönetimiyle ve meslektaşlarıyla kutladı

Son Güncelleme :

17 Nisan 2017 - 10:55

reklam
56. yaşını yönetimiyle ve meslektaşlarıyla kutladı
reklam

Nevşehir’in en eski sendikacılarından ve aynı zamanda en etkili sivil toplum kuruluşlarından Türk Eğitim-Sen’in başında mücadelesini sürdüren Mustafa Uğur, doğum yıldönümünü meslektaşları, yönetimi ile birlikte kutladı.
56. yaşına giren Nevşehir’in Kurt Sendikacısı Uğur’un mütevazı yaş günü kutlamasında MHP İl Başkanı İlhan Kaya ‘da kendisini yalnız bırakmadı.
1961 yılında Nevşehir’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladıktan sonra, Gazi Üniversitesi Erkek Sanat Yüksek Öğretim Okulu’ndan 1982 yılında mezun oldu.
1982 yılında Gaziantep’te öğretmenlik hayatına başlamış, 1986 yılında Nevşehir Endüstri
Meslek Lisesi Metal İşleri bölümü öğretmenliğine atandı. 2004 yılında kadar, öğretmenlik ve atölye şefliği görevini başarıyla yürüttü.
1999 yılında Türkiye Kamu-Sen çatısı altında sendikacılık hayatına atılmış, 2004 yılında “profesyonel sendikacı” unvanını elde ederek sendikal çalışmalarına devam etmekte.
1994-2004 yılları arasında Ürgüp, Avanos ilçeleri başta olmak üzere birçok turistik ilçe ve beldelerde büyük çaplı 33 turizm işletmesinde süsleme demircilik sanatı çalışmaları ile sanatkârlığını sürdürerek bölgenin turizm zenginliğine önemli katkılar sağladı. 2004-2006 yılları arasında Nevşehir’de faaliyet gösteren yerel gazete ve haber sitelerinde köşe yazarlığı yaparak ülkemizin ve ilimizin sorunlarına dair görüşlerini okuyucuları ile paylaştı. 2011-2013 yılları arasında Batı Trakya, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetlerini ziyaret ederek Türk kültürü, bürokrasi ve eğitim alanlarında önemli izlenimler edinerek, çalışmalar yaptı. 2008 yılında Nevşehir Kent Konseyi kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı. Ülkemizde ve ilimizde faaliyet gösteren milli duyarlıklar ve sosyal sorumluluklar üstlenen çeşitli vakıf, kuruluş, dernek vb. sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmakta ve Uluslararası Avrasya Eğitimciler Derneği Nevşehir il temsilciği görevini de yürütmekte. Aynı zamanda İlimizde faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum kuruluşuna öncülük ederek, toplumsal ve milli konularda faaliyet ve etkinliklerde bulundu. Spora olan ilgisiyle de bilinen Mustafa Uğur, ilimizdeki birçok amatör spor çalışmasına destek olmuştur ve amatör olarak futbol oynadı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam