reklam

16 Nisan Türkiye için büyük bir fırsat « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 17:47

16 Nisan Türkiye için büyük bir fırsat

Son Güncelleme :

14 Nisan 2017 - 8:56

reklam
16 Nisan Türkiye için büyük bir fırsat
reklam

 Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, 16 Nisan’da yapılacak referandumun Türkiye için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, “Bu ülke ilk defa bu fırsatı yakalıyor. Bu fırsat için sayılı günler hatta saatler kaldı. 16 Nisan, yeniden büyük Türkiye yolunun açılacağı bir eşik olacaktır. Bu ülkenin geleceğine dair yatırımlarımızı 16 Nisan’da ‘evet’lerimizle yapacağız” dedi.

İlk defa böyle bir fırsat yakaladık

16 Nisan’da yapılacak referandumun büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Özdemir, “Bu ülke ilk defa bu fırsatı yakalıyor. Şimdiye kadar yapılan seçimler, tartışmalar ülkenin önünü açabilecek fırsatı içerisinde barındırmadı. Aradan geçen dalgalı kur gibi inip çıkan toplumsal olaylar, darbe girişimi, işgal hareketi, hükûmet değişikliği, 7 Haziran 1 Kasım arasındaki istikrarsızlık… Dolar, kur oynadı, bizim aklımız yerinden oynadı. Onun için bu ülkeyi önce istikrara kavuşturmak lazım. Ülkeyi sağlama almadan kazanımları sağlama almak mümkün değil” şeklinde konuştu.

Umudumuz sorunlarımızdan fazla

İki aylık süreçte 81 il ve 100 ilçede sürdürülen “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programlarının güçlü bir ‘evet’in habercisi olduğunu dile getiren Özdemir, “Evet diyeceğiz ve umudu büyüteceğiz. Her ne kadar sorunlarımız fazla olsa da, umudumuz sorunlarımızdan çok daha fazla. Memur-Sen ailesi olarak, tarihe karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bu ülkenin geleceğine dair yatırımımızı 16 Nisan’da yapmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Tarihi günlere şahitlik edildiğini kaydeden Mustafa Özdemir, “Çok önemli bir tarihe ilerliyoruz. Sayılı saatler kaldı. Biz sürece iki ay önce başlarken, Cumhurbaşkanı daha maddeleri onaylamadan, iki ay sadece emek için değil, aynı zamanda hararetle ‘evet’ için çalışacağız diyerek sahaya inmeyi, sorumluluk almayı, bu teşkilatın entelektüel yapısına ve birikimine uygun bir davranış olarak gördük” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam