reklam

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Şehit Emre FISTIKEKEN Z-Kütüphane Açılışı « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 19:02

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Şehit Emre FISTIKEKEN Z-Kütüphane Açılışı

Son Güncelleme :

06 Ocak 2017 - 18:50

reklam
15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Şehit Emre FISTIKEKEN Z-Kütüphane Açılışı
reklam

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okullardaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleşiyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphane) Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nde düzenlenen bir törenle öğrencilerin hizmetine açıldı. Düzenlenen törene Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat DİLDÖKEN, Şube Müdürü Murat SALTIK, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı, Şehit Emre FISTIKEKEN´ in Annesi, Kız Kardeşi, Dayısı ve okul müdürleri katıldı.

İnternet hizmeti ve dijital kitap içerikleri ile öğrencilere hizmet verecek olan Z-kütüphane, öğrenciye dilediği zaman çalışma imkânı sunmaktadır. Z-Kütüphaneler, öğrencilere ödev hazırlama, çıktı alma ve dijital öğrenme içerikleri ile çalışma yapma şansı sağlamaktadır. Z-Kütüphane ile öğrencilerin araştırmaları daha eğlenceli ve verimli hale gelecektir.

Açılışta konuşan Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, “ değişen yaşam şartlarına uyum sağlamak için öğrencilerin sürekli okuma, araştırma ve sorgulama kültürünü kazanmasının önemine değinerek hayat boyu öğrenme ve okur-yazarlık becerilerinin toplumların önceliği durumuna geldiğini, okuma faaliyetlerinin artırılması ve yaygınlaşması için kütüphanelerin çok önemli olduğunu vurguladı ve inşallah öğrencilerimiz en güzel şekilde faydalanacaktır.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, şehit ailesi ile birebir ilgilenerek,” bugün burada isek hayatımızı bu kahraman şehitlerimize borçluyuz. İlimizde açılacak olan bu ve buna benzer mekanlara şehit isimlerini vermeye devam edeceğiz.” dedi. Şehit ailesi de Şehitlerinin isminin böyle bir mekanda yaşatılmasından, şehitlerin hatırlanmasından memnuniyet duyduklarını ve duygulandıklarını ifade etti. Sayın DEMİR, öğrencilerle sohbet ederek, kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam