reklam

14 Mart Tıp Bayramı « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 18:36

14 Mart Tıp Bayramı

Son Güncelleme :

13 Mart 2017 - 14:57

reklam
14 Mart Tıp Bayramı
reklam

Genel Sağlık-İş Nevşehir İl Temsilcisi Sadık DOĞRUL, hükümetin vakit kaybetmeden sağlık alanındaki kadro açığını, dengeli ve planlı bir şekilde gidermesi gerektiğini bildirdi.

Doğrul, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, sağlık çalışanlarının ailesinden, sosyal yaşamından, sağlığından ve sahip olduğu birçok değerden fedakarlık ederek yorucu ve yıpratıcı bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

Önemli bir hizmeti ifa eden sağlık çalışanlarının hak ettikleri ücretleri almasının insan onuruna yaraşır bir yaşam için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Doğrul, şunları ifade etti:

“Tüm sağlık çalışanlarının bugün itibari ile aldıkları ücretler beklentilerin çok altındadır. Sağlık çalışanları, Batılı ülkelerdeki meslektaşlarıyla kıyaslandığında daha fazla çalışıp daha az ücret almakta, daha az dinlenebilmektedir. Emeklilik koşulları batılı meslektaşlarına göre kıyaslanamayacak kadar kötüdür.”

Doğrul, personel yetersizliği nedeniyle sağlık çalışanlarının hastalarına ayırmaları gereken sürenin beş dakikanın bile altına indiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Hastalara yeterli zaman ayırarak, nitelikli sağlık hizmeti vermek isteyen sağlık çalışanları, en az hastalar kadar bu durumun mağdurudur. Diğer mağdur ise kadro bekleyen sağlık meslek mensubu mezunlarıdır. Hükümetin vakit kaybetmeden sağlık alanındaki kadro açığını dengeli ve planlı bir şekilde gidermesi gerekmektedir.”diyerek Tüm sağlık emekçilerinin tıp bayramını en içten dileklerimizle kutlar saygılar sunarız.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam