reklam
reklam

AYŞE PASLANMAZ YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI ALDI. « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 08:26

AYŞE PASLANMAZ YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI ALDI.

Son Güncelleme :

25 Mart 2017 - 16:12

reklam
AYŞE PASLANMAZ YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI ALDI.
reklam

Paslanmaz, Azmiyle İnsanları Büyülüyor
Kapadokya’nın gururu olan şair, yazar, radyocu ve gazeteci Ayşe Paslanmaz iki yıl önce Uluslararası İlişkiler Bölümünden Lisansını tamamlamış, onur belgesiyle mezun olmuştu.


Eğitimine ara vermeden kesintisiz 8 yıldır devam eden Paslanmaz bu seferde Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim dalında pekiyi derecesiyle sınıf ikincisi olarak mezun oldu.
Paslanmaz : “ Okumanın öğrenmenin hayatımda çok önemli bir yeri vardır. Özellikle Uluslararası İlişkiler gibi zor bir bölümden hiç kalmadan, onur belgesi alarak lisans diploması almak, benim için önemli bir gurur vesilesiydi. 6 yılda 70’ i aşkın kitabı neredeyse ezber ettim. Ufkumun inanılmaz açıldığını hissediyorum. Öğrendiğim her bilgi bana ışık ve mutluluk kattı.
İş kadını olmak, organizasyonlar yapmak, kitap yazmak, yurt içi ve yurt dışında kültür etkinliklerine şiir gecelerine katılmanın yanı sıra birde öğrencilik hayatı benim için çok zor olsada yılmadan okumaya devam ettim. Yüksek lisansıma Erciyes Üniversitesinde başladım daha dün gibiydi haftada 3-4 gün Kayseri’ye gidip geldim. İkindi vakti Kayseri’ ye gidip gece 23.00-24.00 saatleri arasında Nevşehir’e dönebiliyordum. Bu beni haliyle yordu biraz ama sonuçları çok güzel oldu. Malum emek olmazsa yemek olmuyor.
Gençlik yıllarımda kız çocuğu okumaz diye önüm kesilmiş öğrenimim yarıda kalmıştı okumaya âşık biri olarak bu beni çok üzüyordu. Yıllar sonra öğrenci olmak, sıralarda oturmak, öğrenciliğin kokusunu hissetmek beni son derece duygulandırdı.
Buradan gençlere sesleniyorum hiçbir başarı insana altın tepside sunulmaz çalışmak emek vermek alınteri dökmek gerekir. Gençliğin kıymetini bilsinler yarınlarına bugünden yatırım yapsınlar. Hayaliniz ve yüreğinizde taçlandırdıkları ideal her ne ise, hayatlarını bunlarla inşa etsinler.
Sevgili gençler başarıyı içinizde içselleştirmelisiniz. Başarıya inanmalısınız. Başarıya adanmalısınız. Başarı tercihiniz değil inancınız olmalı. Çalışmakla kendine iyilik yaptığınızı düşünmeli başarının sizi üst noktalara taşıyacağını bilmelisiniz. Sizin çapınız her neyse birkaç tık üstünde işlere talip olmalısınız. Bahaneler üretmeyiniz; gerçekten isterseniz çok şeyler yapabilirsiniz. Aslında yapabileceğinizi biliyorsunuz ama çalışmayı sevmiyorsanız, çalışmayı sevecek hale gelmelisiniz. Size katacağı değerleri düşünmeli başarıyı çölde susuz kalmış insan gibi iştiyakla aramalısınız. Karanlıkta kalmış insanın ışığı gibi aramalısınız. Başarıya âşık olmalısınız.
Evet, hepimiz için inşallah güzel şeyler yapmak, insanlara faydalı olmak nasip olur. Bu arada bunca nimetleri, başarıları ve mutlulukları nasip eden Yüce Yaradan’ıma hamd ederim. Bana katkı sağlayan emek veren, maddi manevi yanımda olan herkese en kalbi şükranlarımı sunarım. “ dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam