reklam
reklam

Başvurular 01 Ağustos’ta tamamlanıyor « nevsehir haber

16 Temmuz 2024 - 11:21

Başvurular 01 Ağustos’ta tamamlanıyor

Son Güncelleme :

12 Haziran 2017 - 11:38

reklam
Başvurular 01 Ağustos’ta tamamlanıyor
reklam

Başvurular 01 Ağustos’ta tamamlanıyor

NEVŞEHİR(MHA) 13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Hacıbektaş’ta yapılacak olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde  Kısa Öykü yarışması düzenleniyor.

Yarışma konusu; Hacı Bektaş Veli’nin sözü “Yumuşak merhem gibi ol zehirli iğne gibi olma” olarak belirlenmiş durumda.

Yarışmaya katılacak öykülerin yayınlanmamış ve daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması, Öykülerin ‘’kısa öykü’’ kapsamında olması, Öykülerin daktilo veya bilgisayarla yazılmış olması gerekmektedir, Her yarışmacı ancak bir öykü ile katılabilir, Yarışmacılar öykülerinde açık isimlerini değil rumuz kullanacaklardır, Her öykü dört nüsha olarak düzenlenecek.

Yarışmacılar ad, soyadı, özgeçmişi ve tebligat için açık adresi ve telefonu yazarak bir zarfa koyup zarfı kapatacaklar ve üzerine rumuzunu ve öykünün adını yazacaklar, üzerine yine sadece ‘’Rumuzu’’ yazılı ikinci bir zarfa öyküyü koyarak kapatacaklar. Her iki zarfı üçüncü bir zarfın içine koyarak 01 Ağustos 2017 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesine teslim edecekler. Posta yolu ile gönderecek yarışmacıların bu tarihi dikkate alarak birkaç gün önceden göndermeleri önerilir.

Usule göre teslim edilmiş öykü zarfları ile rumuz zarfları ayrılarak öykü zarfları 10 Ağustos 2017 tarihine kadar seçici kurul üyelerine ayrı ayrı teslim edilecek. Seçici kurul üyesi kendisine gönderilen öyküleri değerlendirerek sonuç raporunu en geç 02 Ekim 2017 tarihine kadar Hacıbektaş Belediye Başkanlığına gönderecekler. Gelen bu değerlendirmeleri Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu açarak dereceye girenleri belirleyecek, www.hacibektas.bel.tr internet adresinden duyurulacak.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam