reklam
reklam

AK PARTİ İL BAŞKANI : “18 MART, TÜRK MİLLETİNİN DİRİLİŞİNİ DESTANLAŞTIRDIĞI GÜNDÜR” « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 07:39

AK PARTİ İL BAŞKANI : “18 MART, TÜRK MİLLETİNİN DİRİLİŞİNİ DESTANLAŞTIRDIĞI GÜNDÜR”

Son Güncelleme :

17 Mart 2017 - 8:47

reklam
AK PARTİ İL BAŞKANI : “18 MART, TÜRK MİLLETİNİN DİRİLİŞİNİ DESTANLAŞTIRDIĞI GÜNDÜR”
reklam

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, bağımsızlık mücadelesini tarihe altın harflerle yazdırmayı başaran Türk Milleti’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ile bir büyük ruh halinde tüm dünyaya yeniden ispat ettiğini belirtti.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıverdi, Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında Çanakkale’de düşmana karşı topyekûn verilen onurlu mücadelenin tarihin sayfalarında yerini aldığını hatırlatan Tanrıverdi mesajında : “ Döneminin en güçlü savaş araç ve aletlerini kullanarak, bu milleti güçleriyle yenebileceklerini zanneden gelişmiş dünya devletleri, Türk Milleti’nin yüreğindeki imandan aldığı güce yenik düşmekten başka bir şey yapamamışlardır. 18 Mart Çanakkale Zaferi bir başka ifade ile büyük Türk Milletinin, bu vatanı tarih sahnesinde yerle bir etmek isteyenlere karşı ‘Bu topraklarda başka bir gücün boyunduruğunda yaşamayı asla kabul etmiyoruz’ diyebilen bir büyük ruhun dışa vuruşudur” ifadesine yer verdi.

Türk milletinin Çanakkale ruhunu 15 Temmuz gecesi bir daha ortaya koyduğunu ifade eden Tanrıver; “Bu millet için, bu devlet, bu topraklar ve bu bayrak için canını hiç çekinmeden verecek asaletli insanlarımız, kadını ile erkeği ile tankların önlerine, silahların önlerine göğüslerini siper ettiler. Çanakkale Ruhunun tarihin derinliklerinde yok olacağı düşünenler bir kez daha hezimete uğradılar. İnanıyorum ki 15 Temmuz şehitlerimiz, 18 Mart Şehitlerimizle bir ve beraber olarak bu asil milletin gönüllerinde ilelebet yaşayacaklardır” dedi.

Çanakkale’nin yalnız bizim tarihimizin değil, dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olduğuna vurgu yapan AK Parti İl Başkanı Tanrıver: “Çanakkale’da milletimizin kazandığı bu zafer, bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde vatan toprağına karşı duyulan bağlılığın ve inancın o yüksek ruh halinde bir vücut olmasıdır. Bu büyük zafer, vatan topraklarının dört bir yanından gelerek Çanakkale’de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlarının, bugün sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğunu, bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiş olmasının sembolüdür. 18 Mart Çanakkale Zaferi, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanıdır. Bu zaferle milletimiz; bağımsızlığını, onurunu, vatanını ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün cihana bir kez daha göstermiştir. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmıştır. Çanakkale Zaferi büyük Türk Milletinin dirilişinin destanlaştırdığı bir büyük günün aynı zamanda da ismidir. Bu kutlu zaferin yıldönümünde zaferin verdiği gururla kahramanlık destanını tarihe altın harflerle kazıyan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam