reklam
reklam

TANRIVER :“YENİ SİSTEMLE KALICI SİYASİ İSTİKRAR SAĞLANACAK” « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 12:31

TANRIVER :“YENİ SİSTEMLE KALICI SİYASİ İSTİKRAR SAĞLANACAK”

Son Güncelleme :

13 Mart 2017 - 9:42

reklam
TANRIVER :“YENİ SİSTEMLE KALICI SİYASİ İSTİKRAR SAĞLANACAK”
reklam

 

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Türkiye’nin aydınlık geleceğe güvenle adım atar hale geleceğini belirterek, ülkenin kalıcı siyasi istikrar, hızlı ve etkili icraat dönemine kavuşacağını belirtti.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver yaptığı açıklamada, yeni sistemin uygulanmaya başlanması ile yapılacak seçimlerde mutlak surette tek başına bir iktidarın ortaya çıkacağını belirterek, siyasi iktidarın da kalıcı olacağını kaydetti.

Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne ülkede 64 hükümetin işbaşına geldiğini hatırlatan Tanrıver, sadece 250 yıllık bir tarihi bulunan ABD’nin ise geçtiğimiz aylarda yapılan seçimle 45. Başkanını işbaşına getirdiğini kaydetti.

Tek başına, koalisyon ve dışarıdan destekli hükümet modellerinin Cumhuriyet döneminden beri uygulana geldiğini vurgulayan Tanrıver, işbaşına gelen hükümetlerin ortalama hükümet olma süresinin de yaklaşık 17 ay gibi bir süreye tekamül ettiğine dikkat çeken Tanrıver “ Ülkemizin artık bu tarz bir hükümet sisteminden acilen kurtulması gerekiyor. Bu nedenle 16 Nisan ülkemizin siyasi tarihinde ciddi bir model oluşturacaktır. Seçimden mutlaka tek başına iktidar çıkacak. Siyasi istikrar kalıcı hale gelecek. İki seçim arasında 5 yıl kesintisiz süre olduğu için halkımıza yönelik yatırımlarla gelişme süreci daha etkin hale gelecek. Bu sayede ülkemizde uzlaşma kültürü gelişecek ve Hükümet kurulmama sorunu olmayacak. Hükümete güvenoyunu millet verecektir.” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam