reklam
reklam

Son Dakika.. Kayseri’de patlama. Kaç yaralı var? Kaç şehit var? « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 11:11

Son Dakika.. Kayseri’de patlama. Kaç yaralı var? Kaç şehit var?

Son Güncelleme :

17 Aralık 2016 - 14:19

reklam
Son Dakika.. Kayseri’de patlama. Kaç yaralı var? Kaç şehit var?
reklam

İşiçleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberindeki bakanlar ile birlikte Kayseri Valiliği’nde açıklama yaptı. Kimler şehit ? kimler yaralı ?

Bakan Soylu açıkladı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “araç içerisinde bomba düzeneğinin patlaması neticesinde bombalı saldırı oldu. 13 askerimiz şehit düştü. 12 kişi yoğun bakımda. 6’sı ağır olmak üzere 55 yaralımız var” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kayseri Valiliği’nde yaptığı açıklamasında “8 evladımızın kimliği Adli Tabip tarafından tespit edildi. Bu isimleri de kamuouyu ile paylaşacağız. Terörü bitireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Alçakla yapılan saldırılar muhakkak son bulacaktır. Sağ duyulu olacağız. Sabırlı olacağız. Bu terörü ortadan kaldırcağız. Onların istediği kaos, onların istediği umutsuzluk, mutsuzluk. Bunlara müsaade etmeyeceğiz. Türk halkı olarak sabırlı olacağız, metanetli olacağız. Elbirliği ile bu terörü bitireceğiz. Ülkemizin, Kayserimizin başısağolsun. Yaralı aslanlarımıza, evlatlarımıza rabbimnden şifalar diliyorum” açıklaması yaptı.

Yaralılar hangi hastanelerde? Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Ülkemizin başısağolsun” diyerek başladığı konuşmasında , “Hastanelerimizde 55 yaralı kardeşimiz var. Bunların önemli bir bölümü, 38 tanesi Erciyes Üniversitesi’nde. Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 9, diğerleri ise özel hastanelerde tedavi görüyorlar. Bunlardan 6’sının durumu ağır, hayati tehlikesi var. Bir ambülans uçak ve helikopterimiz Kayseri’de göreve hazır. 5 özel cerrah Ankara’da hali hazırda bekliyor. Tüm sağlık personelimiz hazırda ve gerekli müdahaleleri yaptı. Şehitlerimize Cenabı haktan rahmet, yaralılara acil şifalarve ailelerine sabır metanet diliyorum” dedi.

 

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam