reklam
reklam

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI İLE YEMEKTE BİR ARAYA GELİNDİ « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 12:32

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI İLE YEMEKTE BİR ARAYA GELİNDİ

Son Güncelleme :

15 Temmuz 2017 - 7:08

reklam
ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI İLE YEMEKTE BİR ARAYA GELİNDİ
reklam

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ NEDENİYLE ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI İLE YEMEKTE BİR ARAYA GELİNDİ

 

Nevşehir Valiliği tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizesi ile şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği verildi.

 

Nevşehir Uçhisar’da bir turistik otelde gerçekleştirilen yemeğine, İlimiz Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar BAĞLI, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Yusuf Ziyaddin Cavlak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı.

 

İlimiz Valisi İlhami Aktaş konuşmasında; “Çok muhterem şehit annelerimiz, babalarımız, evlatlarımız, gazilerimiz, sayın milletvekilimiz, belediye başkanımız, değerli çalışma arkadaşlarım yemeğe teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Tarihin hiçbir çağda yazamayacağı hiçbir normal akıl ve nizamla izah edilemeyeceği geçen yıl yapılan bir kalkışmanın arifesinde bulunuyoruz. Kalkışmanın hiçbir zaman unutulmaması, genç beyinlerden akıllardan silinmemesi yapılan ihanetin ve alçaklığın Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla her yıl hatırlanması için 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik günü olarak kutlanacak. Diğer resmi günlerimiz gibi tatil olarak meclisimizde kabul edilmiş olup, bu etkinliklerin her yıl kutlama merasimleri düzenlenecektir.

 

Yine Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Türkiye de 81 vilayette tüm şehit yakınları, gazilerimiz ve onların aileleri sofra başlarında buluşarak hem hasbihal ediyorlar hem de hain kalkışmanın getirdiği sonuçlar hakkında sohbet ediyorlar.

 

Geçen yıl 15 Temmuz gecesi hiçbir organize yapmadan, haber vermeden milletvekillerimiz, belediye başkanımız 10-15 dakika içerisinde hepsini yanımızda gördük. Daha sonra tüm Nevşehir, önce partinin önünde sonra ise valilik önüne gelerek Ankara’ya gitmek için çırpınıp durdular. Böyle insanımız böyle şehit babamız şehit annelerimiz oldukça dünya durduğu müddetçe bu millet devleti ile beraber et ve tırnak olarak yaşayacak hiçbir güç bunu ayıramayacak.

 

Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Bugün de maalesef Kozaklı İlçemizde 15-20 gün önce çatışmada yaralanan askerimizi kaybettik, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Ben ona da Allahtan rahmet diliyorum, Allah mekanını cennet eylesin ailesine sabır temenni ediyorum.

 

Allah bir daha 15 Temmuzları bize yaşatmasın, sizlerin de asla bu alçakça girişimi unutmamanızı istiyorum. Bu yemek programları sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde her yıl devam edecek, programımıza katılımlarınızdan dolayı sağ olun var olun, annelerimizin, babalarımızın ellerinden, şehit çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum hepiniz Allah’a emanet olunuz.”

 

Daha sonra Vali Aktaş yemek masalarını gezerek şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi istek ve taleplerini dinledi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam