reklam

Rektör Bağlı’nın “18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü” Mesajı « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 03:37

Rektör Bağlı’nın “18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü” Mesajı

Son Güncelleme :

17 Mart 2017 - 14:58

reklam
Rektör Bağlı’nın “18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü” Mesajı
reklam

Millet iradesinin tarihin akışını nasıl değiştirebileceğini gösteren en önemli dönüm noktalarından biri olan; 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümünü idrak etmenin Milletçe haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Milletimizin evlatlarının vatanın her köşesinden canını hiçe sayarak düşmana karşı koyması;  dünyada eşine az rastlanır birlik, beraberlik ve kahramanlık örneklerindendir. Yüz binlerce vatan evladının şehit düşerek al kanlarıyla suladığı kutsal vatan toprağı, haksız ve işgalci düşmana çiğnetilmedi; bundan sonra da o kahramanların manevi hatırasından aldığımız ilhamla çiğnetilmeyecektir…

Milletimizin iradesinin tarihimizdeki en mühim dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin önemini en iyi şekilde idrak etmeli ve gelecek nesillerimize aktarmalıyız.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Büyük Komutan Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna canları pahasına işgalci düşmana karşı koyan  Şehit ve Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam