reklam

NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞTAYA HAZIR « nevsehir haber

13 Haziran 2024 - 00:28

NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞTAYA HAZIR

Son Güncelleme :

09 Şubat 2022 - 17:24

reklam
NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞTAYA HAZIR
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir’in eğitimde aldığı yolda yeni rotasını belirlemek amacıyla düzenlediği eğitim çalıştayının hazırlıklarını tamamladı.

“Eğitimde Yeni Rotamız: Mutlu Çocuklar” adı verilen çalıştay 10-11 Şubat tarihlerinde Ahiler Kalkınma Ajansı’nda yapılacak. Çalıştayda öğretmenler, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden ve Kapadokya Üniversitesinden akademisyenler, sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlar yer alacak.

Çalıştay öncesinde Nevşehir’deki tüm öğretmenlere eğitime dair sorunları tespit etmeye yönelik bir anket uygulandı. Bu anketin sonuçlarına göre ortaya konulan sorunlara çalıştayda oluşturulan gruplarda çözümler üretilecek. Çalıştaydan çıkan sonuçlar bir kitap haline getirilerek Nevşehir’deki tüm okullara ulaştırılacak. Bu sayede il genelinde eğitimin kalitesini artıracak faaliyetler eş zamanlı olarak uygulanmış olacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat; “Eğitim meşalemizi birlikte taşımaya başladığımız Nevşehir’imizde göreve geldiğimiz ilk günden bu yana belirttiğimiz gibi birlikte alacağımız kararları birlikte uygulayacağız. Bu amaçla çıktığımız yolda yeni eğitim rotamızı belirlemeye yönelik gerçekleştireceğimiz ve eğitim sorunlarını birlikte tespit edip çözüm üreteceğimiz eğitim çalıştayımız için çalışmalarımızı tamamladık. Gerçekleştireceğimiz çalıştayımıza katkı sunan tüm eğitim camiamıza ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, çalıştayımızın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam