reklam
reklam

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan Rıdvan Dilmen Açıklaması « nevsehir haber

19 Temmuz 2024 - 15:59

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan Rıdvan Dilmen Açıklaması

Son Güncelleme :

29 Ocak 2017 - 8:13

reklam
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan Rıdvan Dilmen Açıklaması
reklam

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, sosyal medyada eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen tarafından başlatılan referandumda ‘evet’ kampanyaları hakkında “Rıdvan bunu kendi içinden geldiği için söylemiştir” yorumunda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Nisan ayında yapılması öngörülen yeni anayasa referandumuna ilişkin konuşan Kurtulmuş “Referandum önümüzdeki önemli bir meseledir. Ama bu referandumu da şöyle görmemek lazım; her şey bu referanduma bağlı şeklinde görmemek lazım. Referandum olacak ne sonuç çıkarsa çıksın başımızın üstünde Türkiye yoluna devam edecek. Demokrat olmak bunu baştan kabul etmek demektir. Yani referandumdan benim istediğim çıkmazsa bu millet yanlış yapıyor yok böyle bir şey. Bu millet bizim kanaatimizce çok yüksek oranda evet oyu verecektir ama ne karar verirse versin başımız gözümüz üstüne” dedi.

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen’in başlattığı ve toplumu ikiye bölen referandum kampanyası hakkında ise şunları söyledi “Herkes kendi görüşünü açıklamakta özgür. Falanca ‘evet’ dedi diye ona karşı bir linç kampanyası veya ‘hayır’ dedi diye bir linç kampanyası yapmanın, doğru olmadığı kanaatindeyim.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam