reklam
reklam

Bakan Tüfençi; “Her yıl 1 milyon gencimize iş, aş ve ekmek bulmamız lazım” « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 11:30

Bakan Tüfençi; “Her yıl 1 milyon gencimize iş, aş ve ekmek bulmamız lazım”

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2017 - 18:04

reklam
Bakan Tüfençi; “Her yıl 1 milyon gencimize iş, aş ve ekmek bulmamız lazım”
reklam

Bakan Tüfençi; “Her yıl 1 milyon gencimize iş, aş ve ekmek bulmamız lazım”

NEVŞEHİR, (DHA) Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Nevşehir’de AK Parti İl teşkilatını ziyaret etti. Ziyaretinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu de eleştirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi’yi Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti İl Başkanı M. Ali Tarıver, protokol mensupları ve partililer karşıladı.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nihal Kutlar’ın sunduğu çiçeği kabul eden Bakan Tüfenkçi, il başkanlığında düzenlenen toplantıya da katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, İslam eliminin tek kurtarıcısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Karacan, “Bugün Nevşehir’de olmaktan çok mutluyum. Genel Başkan yardımcısı olarak ilk geldiğim il oldu. Mecliste beraber çalıştığımız Nevşehir Milletvekilleriyle birlikte Nevşehir’in sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Sayın Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın tüm Nevşehirlilere, teşkilat mensuplarımıza çok çok selamları var. Teşkilatlarımızda bazı değişiklikler olabilir. Önemli olan bizim için davadır. Damamızdan kopmadan, davamıza sımsıkı sarılarak, liderimizin arkasında dimdik durmalıyız. Bugün İslam aleminin ve ümmetin tek kurtarıcı var. Oda Recep Tayyip Erdoğan. Biz ona tabiyiz” diye konuştu.

Hain darbe girişimine rağmen Türkiye’nin ekonomisinin büyümeye devam ettiğine dikkat çeken Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “Teşkilatlar olarak teşkilatlarda görev yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bildiğiniz gibi partimiz 14 Ağustos’ta 16. Yaşını kutlayacak. Milletin sevdası, aşkı, milletten başka güç almayan, bir lideri arkasında siyaset yapanlar olarak bugüne kadar utanılacak hiçbir şey iş yapmadık. Her kesime hizmet götürdük. Yol götürdük, su götürdük, alt yapı götürdük, engellimize sahip çıktık. İş adamıza, esnafımıza sahip çıktık. Biz bu hizmet yolunda 15 yıldır hizmet ediyoruz. Ülkemizi ilk 10 ekonomi arasında yer aldırmak istiyoruz. Biz büyümeye devam ederken önümüze engeller çıkardılar. 2002 de Cumhurbaşkanımızı o gün meclise sokmadıklarında da Nevşehirliler onun yanındayız. 2007 e muhtarı da, Ak Partiyi kapatmak istediklerinde de, gezi olaylarında da sizler AK Partinin ve Cumhurbaşkanının yanındaydınız. Bunun için Nevşehirlilere sizlerin şahsında teşekkür ediyorum. Her vatandaşımızın cebine daha fazla para girsin, daha fazla iş ve aş bulalım onun hesabını yapıyoruz. Hain girişime rağmen Ülkemizi büyütmeyi başardık. Yurt dışında şer odakları bir araya gelip ülkemizi hedef almışlar. 2016 da ham olsun Avrupa’nın 6’cı büyük ekonomisi arasına sokmayı başardık. 2017’nin ikinci çeyreğinde bu ülkeyi büyütmeye devam edeceğiz. Sürdürülebilir bir ekonomiyi kazanmamız lazım. Her yıl 1 milyon gencimize iş, aş, ekmek bulmamız lazım” dedi.

Konuşması arasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştiren bakan Tüfenkçi, “Biz istiyoruz ki Nevşehir’in turizmi gelişsin derken birileri de Almanya da turiste sesleniyor aman Türkiye İstanbul’a, Nevşehir’e gelmeyin diye sesleniyor. Bunun faturasını millete ödetecekler. Almanın dolmuşuna gelerek eline ne geçecek. O zannediyor ki birileri aferin derse bir şey kazanacak. Önemli olan Nevşehirlinin, İstanbullunun, Malatyalının, sana aferin demesi. Millet seni alkışlamıyorsa yabancıların alkışlamasının bir anlamı yok. Haktan ve halktan korktuk biz hep. 2019’ da bu millet Cumhurbaşkanımızın, AK Partinin arkasında duracak ve biz bu milletin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Toplantının basına kapalı bölümünde ise Bakan Tüfenkçi partililerin sorunlarını cevapladı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam