reklam
reklam

KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ PROGRAMI VE 100 BİN HATM-İ ŞERİF DUASI YAPILDI « nevsehir haber

19 Temmuz 2024 - 15:47

KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ PROGRAMI VE 100 BİN HATM-İ ŞERİF DUASI YAPILDI

Son Güncelleme :

14 Temmuz 2017 - 14:01

reklam
KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ PROGRAMI VE 100 BİN HATM-İ ŞERİF DUASI YAPILDI
reklam

KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ PROGRAMI VE 100 BİN HATM-İ ŞERİF DUASI YAPILDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında, verdiğimiz şehitlerimiz ve bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin aziz ruhu için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Şehitlerimiz İçin 100 Bin Hatim Okuyoruz” kampanyası kapsamında Nevşehir de Kurşunlu Camiinde program düzenlendi.

Programa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Yusuf Ziyaddin Cavlak, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, İstanbul Nuriosmaniye Camii İmam Hatibi Fatih Kaya, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Esat Şahin, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

14 Temmuz 2017 günü Cuma namazı öncesinde İlimiz Kurşunlu Camiinde de bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerin ruhlarına ithafen İstanbul Nuriosmaniye Camii İmam Hatibi Fatih Kaya ve İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Esat Şahin tarafından Kur’an-ı Kerim Ziyafeti verildi ardından imamlar ve vatandaşlar tarafından okunan 100 bin hatm-i şerifin duası Cuma namazı öncesinde Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından yapıldı.

Daha sonra İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından Diyanet İşleri Başkanlığınca özel olarak hazırlanan hutbe okundu.

Cuma namazının ardından Vali Aktaş, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti, vatandaşların elini sıkarak Cuma gününnü kutladı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam