reklam
reklam

İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN 15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ KONULU PANEL DÜZENLENDİ « nevsehir haber

16 Temmuz 2024 - 11:40

İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN 15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Son Güncelleme :

19 Temmuz 2017 - 8:17

reklam
İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN 15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ KONULU PANEL DÜZENLENDİ
reklam

İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN 15 TEMMUZ, DİN VE DEĞERLERİMİZ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Milletçe elim bir tecrübe olarak yaşadığımız 15 Temmuz süreci bizlere dinin ve dini değerlerin nasıl istismar edildiğini acı bir şekilde bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz’un sene-i devriyesini yaşadığımız şu günlerde bir daha böyle olayların yaşanmaması için farklı etkinlikler ve programlarla toplum bilincinin diri tutulması şüphesiz önemlidir.
Bu kapsamda Nevşehir İl Müftülüğünce organize edilen “15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz”  panel Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Panele; İlimiz Valisi İlhami Aktaş, Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mazhar Bağlı, D.İ.B.Yön.Hiz.Gen.Müd.Daire Başkanı Haydar Bekiroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, İl Müftüsü Yakup Öztürk, daire müdürleri, din görevlileri ve yaz Kur’an kursu öğrencileri katıldı.
15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz konulu panelde D.İ.B.Yön.Hiz.Gen.Müd.Daire Başkanı Haydar Bekiroğlu, dinî istismar hareketleri karşısında Müslüman şahsiyetin tutum, davranış ve duruşu üzerinde değerlendirmelerde bulunarak dünya tarihinde eşine az rastlanır bir destanın yazıldığı 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin ortaya koyduğu kahramanlıklara ilham veren “bir milleti millet yapan değerler” hakkında bilgiler verdi.
Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mazhar Bağlı ise panelde; 15 Temmuz darbe girişiminin sosyolojik boyutunu anlattı. Rektör Bağlı, 15 Temmuz darbe hareketinin dinimize yönelik yapılan bir ifsad hareketi olduğunu bunu çocuklara ve gençlerimize devamlı olarak anlatarak temel değer ve inançlarımıza sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmalıyız dedi.
Program sonunda Vali Aktaş, konuşmacı Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mazhar Bağlı ve D.İ.B.Yön.Hiz.Gen.Müd.Daire Başkanı Haydar Bekiroğlu’na panele katılımlarından dolayı teşekkür etti.
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam