reklam
reklam

Sicil affıyla esnaf ve sanatkarımızın önüne yepyeni, beyaz bir sayfa açılacak « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 08:36

Sicil affıyla esnaf ve sanatkarımızın önüne yepyeni, beyaz bir sayfa açılacak

reklam
Sicil affıyla esnaf ve sanatkarımızın önüne yepyeni, beyaz bir sayfa açılacak
Son Güncelleme :

07 Ocak 2017 - 9:17

reklam
 Nevşehir esnaf ve sanatkarlar odaları birlik başkanı İsmail Ördü, TBMM’ne sevk edilen ve kısa zamanda çıkarılması beklenen sicil affıyla birlikte esnaf ve sanatkarın önemli bir sorunundan kurtulacağına değindi. 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin daha önceki görüşmelerinde sözlerinden biri olan sicil affı konusunun Başbakan Binali Yıldırım’ın da talimatıyla meclis gündemine kadar ulaştırıldığını söyleyen Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, sicil affının çıkarılmasıyla esnafın önüne yepyeni ve beyaz bir sayfa açılacağını ifade etti.
Ördü, “Esnaf ve sanatkarlarımızın en büyük sorunlarından biri de sicil sıkıntısıydı. Bu konuyu Gümrük ve Ticaret Bakanımıza bizzat iletmiştik. Hatta en son düzenlenen başkanlar kurulu toplantımızda da öncelikli konularımız arasındaydı bu konu. Başbakanımızın talimatıyla bu konudaki çalışmalar tamamlandı ve Türkiye Büyük Millet Meclisine sevk edildi. Kredi kartından, kredilerden ya da çek senedinden ötürü sicili bozulmuş bulunan esnaf ve sanatkarımız ortaya konulan kredi ve teşviklerden de bu nedenle yararlanamıyordu. Umarız kısa zamanda bu konuda çözüme kavuşturulacak. Esnaf ve sanatkarımız açısından yeni ve beyaz bir sayfa açılacağını düşünüyorum” dedi.
reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN
reklam