reklam
reklam

Türk Eğitim-Sen’den Tarihi Sendikacılık Başarısı « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 08:18

Türk Eğitim-Sen’den Tarihi Sendikacılık Başarısı

Son Güncelleme :

28 Temmuz 2017 - 10:19

reklam
Türk Eğitim-Sen’den Tarihi Sendikacılık Başarısı
reklam

Türk Eğitim-Sen’den Tarihi Sendikacılık Başarısı

2014 yılında müdürlük görevinden alınan Türk Eğitim-Sen üyelerinin %99’unu göreve döndüren Mustafa Uğur, Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş sendikacılık başarısına imza attı.

2014 yılında Nevşehir’de müdürlük görevlerinden haksız yere alınan 34 Türk Eğitim-Sen üyesinden Nezih Talu ve Mesut Çetin’in de göreve iadesiyle birlikte görevine iade edilen okul müdürlerinin oranı %99’u buldu.

Hafta başı itibariyle Ürgüp Ortahisar Fatih İlkokulu’na müdür olarak göreve başlayan Nezih Talu’ya ve Gülşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne müdür olarak göreve başlayan Mesut Çetin’e yönetim kurulu üyeleriyle birlikte hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ziyaretlerde ‘mutluyuz ve gururluyuz’ mesajı verdi.

Tek bir üyesinin göreve iade edilmediğini, onun da halen davasının devam ettiğini belirten Uğur, “2014 yılından günümüze kadar görevden alınan müdürlerimizle birlikte, yönetim kurulu üyelerimizin de desteğiyle eşi benzeri görülmemiş bir hukuk mücadelesi verdik. Çok şükür ki şu anda bu üyelerimizin %99’u görevine iade edildi. Geriye davası devam eden tek arkadaşımız kaldı inşallah yakın süreçte onun da mutlu haberlerini alacağımıza inancımız tam” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Nezih Talu ve Mesut Çetin ise, 3 yıldır sürdürdükleri hukuk mücadelesinde kendilerini bir an dahi yalnız bırakmayan, Mustafa Uğur’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek Türk Eğitim-Sen üyesi olmaktan her daim gurur duyduklarını ifade ettiler.

Ziyaretlerin sonunda göreve iadelerden ötürü Nevşehir’deki sorumlu siyasilere ve bürokratlara da teşekkür eden Uğur, “Nevşehir’de artık eğitimde başarıyı ve okullardaki huzuru konuşmaya başlayacağız” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam