reklam
reklam

Şehrimizin Öğretmenleri Balkanlardan Döndüler « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 12:03

Şehrimizin Öğretmenleri Balkanlardan Döndüler

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2017 - 9:53

reklam
Şehrimizin Öğretmenleri Balkanlardan Döndüler
reklam

Şehrimizin Öğretmenleri Balkanlardan Döndüler

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Tarih ve Kültür Gezileri’nin bu yılki üçüncü güzergahı olan Evlad-ı Fatihan Balkanlar gezisi mutlu bir şekilde tamamlandı.

Karayoluyla Kayseri’ye gittikten sonra havayoluyla önce İstanbul’a, ardından da Kosova’nın Başkenti Priştine’ye havayoluyla seyahat eden sendika üyeleri, beş gün boyunca Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek’in tarihi ve kültürel ören yerlerini gezdi.

Milli ve tarihi bilinci canlandırmak amacıyla her yıl Türk topraklarını tanımak ve öğrencilere tanıtmak adına düzenlenen gezileri bu yıl yurtdışı konseptini de eklediklerini ve bu kapsamda ilk olarak daha önce Osmanlı’nın hakimiyetindeki Evlad-ı Fatihan Balkanları üyelerine tanıttıklarını ifade eden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Balkanları her eğitimcinin görmesi ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza anlatması gerektiğine inanıyoruz” yorumunda bulundu.

Mustafa Uğur, “Bu yıl sendikamızın üçüncü gezi rotası olan Balkanlar’da beş ülkeyi gezerek hem daha önce Osmanlı’nın hüküm sürdüğü tarihi yerleri görme fırsatı elde ettik hem de halen bu topraklarda yaşayan kardeşlerimiz ile kucaklaşma fırsatını yakaladık. Özellikle Bosna Hersek’te yıllar önce yaşanan acıda hayatını kaybedenler için dua etme imkanı yakaladık. Aliya İzzetbegoviç gibi tarihteki kıymetli şahsiyetleri de saygıyla yad etme imkanı bulduk. Gezimize katılım sağlayan herkese ve bizlere rehberlik yapan Rock City firmasına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam