reklam
reklam

Derinkuyulu öğrenciler ilk kez Ata’nın huzurunda « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 12:28

Derinkuyulu öğrenciler ilk kez Ata’nın huzurunda

Son Güncelleme :

26 Nisan 2017 - 9:46

reklam
Derinkuyulu öğrenciler ilk kez Ata’nın huzurunda
reklam

Derinkuyulu öğrenciler ilk kez Ata’nın huzurunda

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu Genç Suvermezliler Derneği, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Derinkuyulu öğrencilere Ankara gezisi düzenledi.

Geziye; Suvermez Ortaokulu, Derinkuyu Mehmet Ekmekci Anadolu Lisesi ve Acıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Genç Suvermezliler Dernek Başkanı Ziya Çiftçibaşı, “Amacımız ülkemizin milli değerlerini tanıtmak ve sahip çıkmaktır. Egemenlik ve bağımsızlığımızın simgeleri olan; Başkentimiz Ankara’yı, Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni hiç görmemiş öğrencilerimize her yıl gezdirmekteyiz. Yine öğrencilerimizi Dumlupınar 30 Ağustos Törenlerine ve Çanakkale’ye götürmekteyiz. Aynı zamanda öğrencilerimize giyecek hediyeler alarak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlamaktayız. Bu tür gezilerimize destek veren yönetim kurulumuza, dernek üyelerimize, Hamza Ertaş ve Veysel Ertaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara’ya daha önce hiç görmemiş olan öğrenciler ilk olarak Anıtkabir ziyareti ve müzelerin gezilmesinin ardından Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni gezdi. Öğrencilerle birlikte yemeğin ardından 1.TBMM ve 2.TBMM gezilerek hatıra fotoğrafları çekildi.

Geziyi finanse eden Genç Suvermezliler Derneği’ne, İstanbuldaki iş adamları Hamza Ertaş ve Veysel Ertaş’a Derinkuyu Mehmet Ekmekci Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nail Demirtaş tarafından gezi sonunda plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından Genç Suvermezliler Derneği tarafından öğrencilere ayakkabı ve tişört hediye edildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam