reklam
reklam

Ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı açıldı « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 11:09

Ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı açıldı

Son Güncelleme :

16 Mayıs 2017 - 9:46

reklam
Ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı açıldı
reklam

Ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı açıldı

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Meslek Yüksekokulu programlarına bir yenisini ekledi. Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı önümüzdeki akademik yıldan itibaren ilk öğrencilerini alacak.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol doğrultusunda açılan programın amacı ceza infaz kurumları ve çocuk eğitim evlerinde barındırılan tutuklu ve hükümlülerin topluma kazandırılmasında rol oynayan, denetimli serbestlik müdürlüklerinde hükümlülerin denetim ve izlenmesinde görev alan meslek elemanlarının bilgi ve beceri düzeylerini dünya standartlarına taşımak.

“İnfaz ve Koruma Memuru” ünvanı alacak olan program mezunlarına, Adalet Bakanlığınca yapılacak olan memuriyete alım sınavlarında öncelik tanınacak.

Ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik olan bu programdan mezun olanlar ayrıca temel bilgi birikimleri ile bilgiyi pratiğe dönüştürebilen özel güvenlik uzmanları olarak kamu ve özel sektörün güvenlik hizmetlerinde de görev yapabilecekler.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam