reklam
reklam

Anadolu Lisesi öğrencilerinin geleceğine ışık tutuyor « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 18:01

Anadolu Lisesi öğrencilerinin geleceğine ışık tutuyor

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2017 - 10:13

reklam
Anadolu Lisesi öğrencilerinin geleceğine ışık tutuyor
reklam

Anadolu Lisesi öğrencilerinin geleceğine ışık tutuyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Anadolu Lisesi bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği meslek tanıtım günleriyle öğrencilerinin geleceklerine ışık tutuyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 3. Meslek Tanıtım Gününe yine çoğu Nevşehir Anadolu Lisesinden mezun olan, içerisinde akademisyenlerin yanı sıra Savcı, Doktor, Mimar, Üst rütbeli asker gibi meslek dallarından kişilerle öğrencilerini buluşturan Okul yönetimi söz konusu meslek dallarıyla ilgili öğrencilerini bilgilendirdi.

Okul Müdürü Yavuz Selim Yıldırım, “İnsanın geleceğini şekillendiren en önemli kararlardan birinin meslek seçimi olduğu bugün herkes tarafından kabul edilmektedir. Birey, istediği yaşam tarzına uygun bir gelecek belirlerken seçmiş olduğu meslek alanı ve bundan elde edeceği doyum büyük önem kazanmaktadır. Meslek seçimi, bireyin meslekleri çeşitli özellikleriyle değerlendirip kendi ihtiyaçları ve öncelikleri doğrultusunda istenilir yönleri çok, istenmeyen yönleri az olan birine yönelmeye karar vermesidir. Kişinin yaşam tarzını etkileyecek kadar önemli olan bu karar, toplumsal faktörlerin ve bireysel özelliklerin birbiriyle etkileşimine dayanır. Bunlardan yola çıkarak, geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz Meslek tanıtım günlerinin 3.sü, bu yıl 4 Mayısta gerçekleştirildi. Okulumuzda yapılan anketler sonucunda, öğrencilerimizin bilgi almak istedikleri 23 farklı meslek grubu belirlendi. Çoğunlluğu okulumuz mezunu 23 katılımcı, Hanife Ayça Doğan (Mimar), Hatice Avvuran (Makine Müh.), Mustafa Karabakla (Savcı), Yaşar Gönülal (Yarbay), Mustafa Seçen (Akademisyen), Hüseyin Çağlar Bedel (Avukat), Derviş Doğan (Rehber Öğretmen), Alparslan Eraslan (Akademisyen), Harun Kaya (Bankacı), Döndü Atasavun (Tercüman), Çağrı Sönmez (İnşaat Müh.), Fatoş Önlü (İnşaat Müh), Ahmet Temel (Elektrik Müh), Mert Öztan (Bilgisayar Müh.),Derya Kesal (Avukat), Meltem Koç (Eczacı), Çağrı Karataş (Diş Hekimi), Hazım Avşaroğlu (Doktor), Kamil Uz (Doktor), Melahat Aktrük (Eczacı), Zeynep Baysal (Diyetisyen), Fatma Çakır Çalışkan (Psikolog) iki oturumlu ve dönüşümlü olarak öğrencilerimize meslekleri hakkında bilgiler verdiler. Öğrencilerimiz hayallerinin meslekleri hakkında akıllarındaki tüm soru işaretlerine cevaplar buldular. Yoğun iş tempolarına rağmen öğrencilerimize ışık olan, aydınlık bir gelecek için ellerinden gelen tüm çabaları gösteren katılımcılarımıza, her türlü desteği sağlayan okul idaremize, programın tertip edilmesinde büyük çabalar sarfeden Dilek Sivaz, Neslihan Dokuzlar, İbrahim Öz hocalarımıza, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam