reklam

23 Nisan programı makam ziyareti ile başlıyor « nevsehir haber

24 Mart 2023 - 11:32

23 Nisan programı makam ziyareti ile başlıyor

Son Güncelleme :

21 Nisan 2017 - 10:51

reklam
23 Nisan programı makam ziyareti ile başlıyor
reklam

23 Nisan programı makam ziyareti ile başlıyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. Yıldönümü Kutlama Programı belirlendi.

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulundan bir öğrenci saat 09.15’te Valilik makamını ziyaret edecek.

Saat 09.30’da 23 Nisan 2017 Pazar günü Atatürk Anıtı önünde saat 09.15’te İlkokul ve Ortaokul Müdürleri, Bayrak ve Flama takımlarıyla (tören kıyafetleriyle) hazır bulunacaklar. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Maarif Müfettişleri Başkanı, Başkan yardımcısı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri törene katılacaklar.

Mihriban Emin Günel Ortapkulu 100 öğrenci, Mehmet Gülen İlkokulu 50 öğrenci ve Mehmet Gülen Ortaokulu 50 öğrenci, Ersular İlkokulu 100 öğrenci, 20 Temmuz İlkokulu 100 öğrenci, Cumhuriyet İlkokulu 50 öğrenci ve Cumhuriyet Ortaokulu 50 öğrenci grubu ile saat 09.15’te Atatürk Anıtı önünde hazır olacaklar.

Atatürk Anıtı önündeki Çelenk Sunma Töreni sunuculuğunu ve Tören yöneticiliğini; Damat İbrahim Paşa Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mahmut Sami Akyüz, tören yönetici yardımcılıklarını Gazi Osman Paşa Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Abdurrahim Ökçe, İstiklal Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Cavit Ünlü, Damat İbrahim Paşa Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Tülay Türkçüer yapacaklar.

Çelenk Sunma Töreninde Belediye Bandosu (Mehter Takımı) İstiklal Marşı’nı söyletmek üzere hazır bulunacak.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri Abidin Anıl Karvar ve Uğur Arslan eşliğinde taşman çelenk, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından Atatürk anıtına konulacak.

Çelenk sunumunun ardından Atatürk’ün Manevi Huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşımız 75. Yıl Ortaokulu Müzik Öğretmeni Haşan YILMAZ yönetiminde söylenecek. Şanlı Bayrağımız Gazi Osman Paşa Ortaokulundan 1 Kız, 1 Erkek öğrenci tarafından göndere çekilecek.

23 Nisan 2017 Pazar günü Mihriban Emin Günel Ortaokulu, Mehmet Gülen İlkokulu ve ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu, Ersular İlkokulu, 20 Temmuz İlkokulundan Çelenk Sunma Töreni’ne katılan öğrenci grupları, çelenk sunma alanından protokol ve mehter takımı ile birlikte kortej oluşturarak Kutlama Töreninin yapılacağı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2 No’lu Çim Sahaya yürüyecekler. Tören saat 10.00’da başlayacak.

Bayram kutlaması Nevşehir Valisi beraberinde Belediye Başkanı halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başlayacak.

Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma (Mehmet Gülen Ortaokulu – Esma Sıla Uçar)

Şiir- Hürriyet Bayramı (20 Temmuz İlkokulundan Meryem Tutuman), Cumhuriyet Ortaokulu Halk Oyunları Gösterisinin ardından JAKEM Komutanlığınca Eğitimli Köpek gösterisi yapılacak. Geleneksel Çocuk Oyunları gösterilerinde dereceye giren öğrencilere madalyaların verilmesiyla program son bulacak.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam