reklam

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda Şehit Furkan DEMİR Kodlama Atölyesi Açıldı. « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 14:57

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda Şehit Furkan DEMİR Kodlama Atölyesi Açıldı.

Son Güncelleme :

24 Ekim 2017 - 6:09

47 views
reklam
Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda Şehit Furkan DEMİR Kodlama Atölyesi Açıldı.
reklam

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda Şehit Furkan DEMİR Kodlama Atölyesi Açıldı.

 

Nevşehir merkezde bulunan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde Şehit Furkan DEMİR Kodlama Atölyesi açıldı. Kodlama atölyesinin açılışına Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet ARTUNAY, Şehit Furkan DEMİR’in babası Ömer DEMİR, şehidin yakınları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Şehit Furkan DEMİR’in babası Ömer DEMİR, atölyeye oğlunun isminin verilmesinden gurur duyduğunu ifade etti. İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY, kodlama atölyesine Şehidimizin ismi verilerek yaşatılmasının önemli olduğunu vurguladı.

Açılışta konuşan Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR ilimiz eğitiminin bir kodlama atölyesi daha kazandığını belirterek “Kodlama eğitimi sayesinde çocuklarımıza, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma yeteneklerinin, yenilikçi düşüncelerini arttırıp girişimcilik becerilerinin gelişmesi ve kod okuryazarlığı bilincinin yayılmasının sağlandığını, ayrıca eleştirel düşünme, problem çözebilme, tasarım odaklı düşünme gibi önemli becerileri kazandırmayı hedefliyoruz. Teknolojinin nimetinden faydalanmak ve geleceğe yönelik nitelikli bir nesil yetiştirebilmemiz için Türkiye’de de bu eğitimi daha erken yaşlara çekmemiz gerekiyor” diyerek kodlama eğitiminin önemini vurguladı ve şehidimizin isminin yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kodlama atölyesinin açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

Kodlama Atölyesi açılışından sonra Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan aşure Şehit Furkan DEMİR’in yakınları tarafından davetlilere ikram edildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam