izmir escort

reklam

YAZIMA BAŞLARKEN « Nevşehir Trend Haber

4 Ağustos 2021 - 01:39

YAZIMA BAŞLARKEN

Son Güncelleme :

02 Aralık 2016 - 17:30

181 views
reklam
YAZIMA BAŞLARKEN
reklam

Sevgili Okur;
Nevşehir’in yeni internet haber gazetesi Nevşehir Trend Haber’de bundan böyle makale ve yazılarımla sizlerle olacağım. Nevşehir Trend Haber’e hayırlı olsun temennilerimi iletiyor, bundan sonraki basın hayatında başarılar diliyorum.
Eğitim, sosyoloji, psikoloji, felsefe, tarih, sosyal yapı, ekonomi, matematik ve dünyanın gündemini değiştiren ve belirleyen diğer olaylar ile ilgili konularda makalelerimi sizinle paylaşacağım.
Yazı yazmanın makaleleri toplumla paylaşmanın benim için ayrı ve özel bir yeri vardır. Köşe yazarlarının özgürce yazabilmeleri bir ülkede demokrasinin işlediğini gösterir. Demokrasinin ilerlemesinde ve gelişmesinde köşe yazarlarının da etkisi çoktur. Fikir zenginliği çatışma içinde değil de saygı ortamı içinde yaşanırsa toplumu geliştirir. Farklılıklar bir ülkenin zenginliği ise bu farklılıkları ülkemizin gelişimi ve ilerlemesi için kullanmak gerekir. Olaylara başkalarının penceresinden bakabilmek dar kafalılığı önler. Köşe yazarları da geniş düşünmeye, sığ düşüncelerden kurtulmaya sebeptirler. Kişilerin düşünce dünyalarını geliştirmiş olurlar. Olaylara farklı açılardan bakılması bir gerekliliktir.
Önemli olan köşe yazarının yazdığı konu hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Daha sonra da yazısında konuyu nasıl anlattığı önemlidir. Yazarların farklı üslupları vardır. Bazıları esprili bir yaklaşımla yazısına renk verirken, bazıları duygusal derinlik katar. Okuyucuya düşündüren, olayları sorgulatan ve yorum yaptıran yazarlar topluma yenilik katar.
Öncelikle neyi, niçin yazdığımızı bilmemiz gerekir. Bir amacınız ve konunuz olmalıdır, bu çok önemli. Yazarken empati kurmanız ve konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız size güç katacaktır.
Köşe yazımızda derinlemesine bir fikri savunabileceğimiz gibi gündelik, sıradan bir olayı da anlatabiliriz. Anılarımız, eleştiriler, hayat tecrübelerimiz, gördüklerimiz, duyduklarımız ve yaşadıklarımızdan çıkarttığımız dersler, uzmanlık alanımızla ilgili değerli bilgilerimiz, bize yol gösterir.
Sahip olunan bilgi bir işe yaramıyorsa, taştan ve topraktan farkı yoktur. İlmin, bilginin ve bilimin sahibine değer katması, onu yüceltmesi beklenir. İlim ve bilgi, bir elimizde her zaman taşıyacağımız ve asla bırakmayacağımız bir aydınlık fenerimiz olacak. Bilgi en büyük zenginliktir.
Süratle akan günlük olayların ve bir iki gün içinde eskimeye yüz tutmuş hadiselerin akıntısına kapılmak yerine, çabuk gelişen olayların eskimediği bilgi ve fikirlere yönelmek daha doğru olacaktır. Kişilerle değil olaylarla uğraşmak, problemlere ve sorunlara çözüm üretmek her kişinin amacı olmalıdır.
Unutmayın; Okumak Düşünmektir. Düşünmek ise var olmanın ve yaşadığının göstergesidir.
Mektup, eleştiri, öneri ve görüşlerinizi yazmış olduğum e-posta adresimden bana iletebilirsiniz. Görüşmek Dileğiyle.

Mustafa Hüseyin KESER
e-posta: mhkeser@yahoo.com.tr
twitter & instagram: @mhkeser

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam