reklam

Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde, deri ve aksesuar sergisi açıldı. « nevsehir haber

8 Şubat 2023 - 07:57

Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde, deri ve aksesuar sergisi açıldı.

reklam
Son Güncelleme :

29 Nisan 2017 - 10:25

Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde, deri ve aksesuar sergisi açıldı.

Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde, deri ve aksesuar sergisi açıldı.

Uçhisar Belediyesi, Uçhisar Kalkınma ve Dayanışma Derneği ve İşkur destekleriyle, Nevşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün, Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde Uçhisarlı bayanlara yönelik olarak düzenlediği, yaklaşık 35 gün boyunca devam eden deri ve aksesuar kursunun tamamlanmasıyla ortaya çıkan el emeği ürünler sergiye açıldı. Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen sergiye Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Nevşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Özdemir, Müdür Yardımcısı Semih Kırım, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın eşi Songül Aktaş, İŞKUR Eğitim Uzmanı Muharrem Çalık ve kursiyer bayanlar katıldı.

Sergide emeği geçen herkesi tebrik eden Başkan Karaaslan, “Uçhisar Belediyesi olarak her zaman kadın çalışmalarını destekliyoruz. Kadınlarımız, kurslara katılarak hem el becerilerini geliştiriyor, hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Kadınlarımızın üretkenliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. 22 kadınımız 35 günlük kurslarını tamamlayarak sertifikalarını aldılar ve başarılı bir sonuç ortaya çıkardılar. Kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan bin bir çeşit el emeği göz nuru olan bu ürünleri burada sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle bir ortamın oluşmasında desteklerinden dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne, İŞKUR’a ve Sayın Songül Aktaş Hanımefendi nezdinde Valimiz İlhami Aktaş’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Özdemir de, yerel yönetimlerden aldıkları desteklerle bu kursları açtıklarını belirterek “Göreve başladığımız süre içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen Başkanımız Ali Karaaslan’a, Vali Beye ve İŞKUR’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergi sonrasında Uçhisarlı bayanlar, desteklerinden dolayı Başkan Karaaslan’a teşekkürlerini ilettiler.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam