reklam

Vali Aktaş’a, Dünya Çevre günü ziyareti « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 15:08

Vali Aktaş’a, Dünya Çevre günü ziyareti

Son Güncelleme :

06 Haziran 2018 - 6:46

60 views
reklam
Vali Aktaş’a, Dünya Çevre günü ziyareti
reklam

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle kendisini ziyaret eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz ve heyetini makamında kabul etti.

Ziyarete; Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Saltık ve okul müdürleri ve öğrencilerde yer aldı.

ÖĞRENCİLER GÜNÜN ANISINA VALİ AKTAŞ’A ÇİÇEK BUKETİ TAKDİM ETTİ.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz, 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini ve 5–11 Haziran haftasının da Çevre Haftası olarak kutlandığını belirterek, yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Dünya Çevre Gününü kutlayan Vali Aktaş, Çevre Haftası nedeniyle düzenlenecek etkinliklerin bu konudaki farkındalık ve bilincin artmasına vesile olmasını temenni etti.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmanın hepimizin sorumluluğu olduğunu da belirten Vali Aktaş, bu konuda herkesin daha duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra Çevre Günü etkinliklere kapsamında okullar arası resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Aktaş tarafından takdim edildi.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Aktaş, onlarla bir süre sohbet etti ve başarılarının devamını diledi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam