Vali Aktaş, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima ile buluştu « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 03:20

Vali Aktaş, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima ile buluştu

Son Güncelleme :

15 Ocak 2018 - 14:05

45 views
reklam
Vali Aktaş, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima ile buluştu
reklam

JAPON Büyükelçisi Akio Miyajima, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonuyla Türkiye’ye gelen Japon Seyahat Acenteları Birliği (JATA)  Başkanı Tadashi Shimura ve beraberindeki heyet ile birlikte Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesini ziyaretinde Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ile bir araya geldi.

Vali İlhami Aktaş, Japon Büyükelçisi ile bir sohbet etti. Görüşmede Nevşehir Turizmi ile ilgili konular hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gonca Varoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Melek Kaba, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen ve diğer öğretim görevlisi katıldı.

Vali İlhami Aktaş; Büyükelçi ve beraberindeki heyete hoş geldiniz diyerek, kendilerini ve heyetini Kapadokya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Vali Aktaş; “Ziyaretin Türkiye Japonya ilişkilerinde olduğu gibi yöremiz turizmi açısından da Kapadokya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inancım tamdır. Turizm sezonu boyunca çok sayıda Japon turist yöremize ziyarette bulunmaktadır.

Vali İlhami Aktaş, günün anısına Akio Miyajima Hitit Halkalısı takdiminde bulundu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam