reklam

Vali Aktaş, İftar Çadırında Vatandaşlarla Birlikte Orucunu Açtı « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 15:17

Vali Aktaş, İftar Çadırında Vatandaşlarla Birlikte Orucunu Açtı

Son Güncelleme :

27 Mayıs 2018 - 5:51

67 views
reklam
Vali Aktaş, İftar Çadırında Vatandaşlarla Birlikte Orucunu Açtı
reklam

Vali Aktaş, İftar Çadırında Vatandaşlarla Birlikte Orucunu Açtı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediyesi tarafından organize edilen İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kurulan iftar programına katıldı.

İftar sofrasına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanlığına Mehmet Pınarbaşı, Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Selim Özmen ile Sakarya, Niğde, Konya ve Kayseri Pazarcılar Oda başkanları, Nevşehir’de yaşayan Iraklı, Suriyeli ve Afganlı mülteciler ve ihtiyaç sahibi çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Belediyesinin verdiği ramazan iftarında vatandaşlarla bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, iftar çadırının konuklarıyla bir süre sohbet edip, ramazanlarını tebrik etti. Bir süre yemek dağıtımında da bulunan Vali Aktaş, iftar çadırında vatandaşlarla birlikte dua edip orucunu açtı.

Vali Aktaş, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi olduğunu ifade ederek, “Ramazan ayı  paylaşmanın, dayanışma ve sosyal yardımlaşmanın en yoğun olduğu kutsal bir aydır. Ramazan ayı küskünlüklerin ve dargınlıkların sona ermesi gereken en hayırlı aydır. Tüm halkımızın Ramazan ayının hayırlı olmasını diliyorum” dedi ve programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İftar sonrası Vali İlhami Aktaş, Oda başkanları ve Pazar esnafları ile çay içerek, bir süre sohbet etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam