izmir escort

reklam

VALİ AKTAŞ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU « Nevşehir Trend Haber

28 Temmuz 2021 - 23:15

VALİ AKTAŞ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Son Güncelleme :

15 Mart 2017 - 7:12

38 views
reklam
VALİ AKTAŞ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
reklam

Vali AKTAŞ, yakın bir tarihte faaliyete geçecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

Vali AKTAŞ’a incelemelerinde, Vali Yardımcısı Nurettin ATEŞ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Yusuf Ziyaddin CAVLAK, İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Naim BİÇKİN eşlik etti.

İncelemeleri kapsamında binayı gezerek Vali Yardımcısı Nurettin ATEŞ’den bilgiler alan Vali AKTAŞ, 112 Acil Çağrı Merkezinin daha modern bir ortamda İlimize hizmet vereceğini ifade ederek şu değerlendirmelerde bulundu: “112 Acil Çağrı Merkezi faaliyete geçtiğinde tüm acil durumlar tek bir merkezden koordine edilecektir. Ülkemizde farklı acil çağrı durumları için hâlihazırda farklı hizmet numaraları kullanılmaktadır. Birden fazla olan acil çağrı numaralarının, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi tek numara altında toplanması için 112 Acil Çağrı Merkezi oluşturulmuştur.

Bu kapsamda Acil Çağrı Merkezlerinde sağlık, itfaiye, jandarma, polis ve gerekli görülen diğer birimler aynı mekânda olabilecektir. Bu modelde çağrının alınması, olayların takip ve koordinasyonu aynı salon içerisinde bulunan görevliler tarafından yerine getirilecektir. Acil yardım çağrısı alındıktan sonra en kısa sürede olay mahalline ya da acil durumdaki kişiye ulaşılacaktır. Bu sayede saniyelerin önemli olduğu acil durumlarda olaylara hızlı, etkin ve koordinasyon içerisinde müdahale edilebilecektir.” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam