reklam

Uzlaştırmacı eğitimleri başladı « Nevşehir Trend Haber

24 Eylül 2021 - 07:03

Uzlaştırmacı eğitimleri başladı

Son Güncelleme :

23 Ekim 2017 - 10:43

44 views
reklam
Uzlaştırmacı eğitimleri başladı
reklam

Uzlaştırmacı eğitimleri başladı

Nevşehir  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliği ile Nevşehir’de görev yapacak uzlaştırmacılara yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi ceza hukuk bölümü başkanı Doç. Dr. Erdal Yerdelen yönetiminde başlatılan uzlaştırmacı eğitim semineri Nevşehir’de 30 ar kişilik iki ayrı gruba verilmeye başlandı.

Doç. Dr. Erdal Yerdelen ve Dr. Burak Boz tarafından Nevşehir Adliyesi Konferans Salonu’nda ve Nevşehir Barosu Başkanlığı Konferans Salonu’nda verilen eğitim yasanın ön gördüğü yaklaşık 3 hafta boyunca verilecek şu anda 2 gruba verilen eğitim ileri ki tarihlerde 2 gruba daha verilmesi planlanıyor.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin; şu anda adliyemiz uzlaştırma dosyalarındaki uzlaştırma oranının % 65, uzlaştırma eğitimi sonrası bu oranın çok daha yukarılara çıkacağını umduğunu ve böyle bir projeye ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuk Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erdal Yerdelen; tarafların özgür iradeleri ile bir araya getirerek tarafsız bir uzlaştırıcı sayesinde uzlaştırarak yargıya gitmeden her iki tarafı da sağlam temeller üzerine oturtan bir uygulama olduğunu dile getirdi.

Nevşehir Baro Başkanı Av. Necmi Öncül; iyi bir uzlaştırmacı uzlaştırmanın başarılı olması için ana unsurdur. Bu sebeple verilen eğitimin önemi büyüktür. Meslektaşlarımızın alternatif çözüm yollarına uyumunun sağlanması için bu eğitimi düzenlemekteyiz.

Nevşehir Adalet Sarayı Konferans Salonunda uzlaştırmacı eğitimi semineri yaklaşık bir ay sürecek. Eğitimler onarıcı adalet, onarıcı adalet programlarında mağdur fail uzlaştırması, alternatif uyuşmazlık çözümü, iletişim, müzakere teknikleri, uygulama eğitimi ve ceza adalet sistemi konularını kapsayacak.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam