reklam

ÜNVER ;“ ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ HEDEFLERİNİ AŞMA KONUSUNDA KARARLIYIZ” « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 15:38

ÜNVER ;“ ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ HEDEFLERİNİ AŞMA KONUSUNDA KARARLIYIZ”

Son Güncelleme :

09 Kasım 2017 - 8:11

44 views
reklam
ÜNVER ;“ ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ HEDEFLERİNİ AŞMA KONUSUNDA KARARLIYIZ”
reklam

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

 

Nevşehir Belediye Başkanı  Hasan Ünver, yaşadığı 20. yüzyıla ismini altın harflerle yazdırmayı başaran büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün,  Türk Milletine ana hedef olarak gösterdiği  müreffeh ülkeler seviyesinin bile aşılması yönündeki ana hedefine,   ciddi ve kararlı politikalarla emin adımlarla ulaşılmaya çalışıldığını belirterek; “Büyük devlet adamı Atatürk’ün 20. yüzyılın başında koyduğu  büyük Türkiye hedefi, birlik, beraberlik ve dayanışma  ruhu içerisinde kısa zamanda daha da üst seviyelere ulaşacaktır. ”dedi.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Ünver mesajında, tarih sahnesinde yer aldığından bugüne kadar  hiçbir bağımsızlığı temel ilke olarak belirleyen büyük  Türk Milleti’nin, Avrupalı ülkelerin ‘Hasta Adam’ yaftasında bulunduğu bir dönemde, yine bu milletin iradesi ile kurtuluşuna vesile olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün,  hayatı boyunca Türk Milleti’nin her alanda gelişmesi ve daha ileri seviyelere ulaşması  için büyük mücadeleler verdiğini  hatırlattı.

 

Ünver , yayınladığı  mesajda daha sonra şu görüşlere yer verdi: “ Her türlü olumsuz şartlar  içerisinde kazanılan Kurtuluş Mücadelesinin ardından,   bu ülke insanlarını eğitimden sağlığa, sosyal yaşam düzeyinin geliştirilmesinden teknolojik alandaki gelişmelere kadar bir çok alanda uygar milletler seviyesine yükseltebilmek için özverili bir çalışma ortaya koyan Gazi Mustafa  Kemal Atatürk, gençlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her alanda müreffeh dünya milletlerinin seviyesini bile geçeceğine olan inancını da  hiçbir zaman yitirmemiştir. Öyle inanıyorum ki, özellikle ülkemizde son yıllarda birbiri ardına gerçekleştirilen istikrarlı ve kararlı büyük kalkınma hamleleri ile Atatürk’ün hedeflediği çizgi yakalanacaktır. Önümüzdeki yıllar içerisinde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde Türkiye bir çok alanda dünyanın en gelişmiş sayılı birkaç ülkesinden biri haline gelecektir. Bu düşünceler bir hayal değil, gerçeğin ta kendisidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. yıldönümünde yeniden anıyor, bu vesile ile değerli halkımıza selamlarımı ve saygılarımı iletiyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam