Üniversiteye 12 madalya « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 16:32

Üniversiteye 12 madalya

Son Güncelleme :

29 Mart 2018 - 11:51

55 views
reklam
Üniversiteye 12 madalya
reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri TÜYAP Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yemek Yarışmasından 5’i gümüş ve 7’si bronz olmak üzere toplam 12 madalyayla döndü.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 16.sı Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliğinde organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Beylikdüzü’nde TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinde yapıldı.  30 ülkeden 450’si yabancı olmak üzere toplam 2100 yarışmacı aşçının 75 kategoride yarıştığı,  25’i yabancı 100 jüri üyesinin katıldığı ve 30.000 ziyaretçinin ağırlandığı mutfak günlerinde eğitimler ve çeşitli kategorilerde yemek yarışmaları gerçekleştirildi.

  1. Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerine Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini temsilen Dr. Emrah Örgün, Dr. Emrah Keskin ve Arş. Gör. Firdevs Yönet Eren koordinatörlüğünde katılan Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Yaşar Mete; ’Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı – Ana Yemek Yarışması’nda 2’ncilik ve 1 gümüş madalya, ‘Yılın Altın Genç Şefi Yarışması’nda 3’uncülük ve 1 bronz madalya, ‘Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda 3’üncülük ve 1 bronz madalya, Sezer Şallı; ’Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’nda 2’ncilik ve 1 gümüş madalya, ‘Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda 3’üncülük ve 1 bronz madalya, Kemal Yürük;  ‘Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda 3’üncülük ve 1 bronz madalya, Akın Yürük;  ‘Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda 3’üncülük ve 1 bronz madalya, Arife Nur Zan; ‘Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’nda 2’ncilik ve 1 gümüş madalya, Aktay Özgül; ‘Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı – Ana Yemek Yarışması’nda 3’üncülük ve 1 bronz madalya, Nazlı Yalçın; ‘Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Yarışması’nda 2’ncilik ve 1 gümüş madalya,  Elif Nur Öztürk; ‘Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Yarışması’nda 2’ncilik ve 1 gümüş madalya,  Emre Sacıhan ise ‘Kutlama Pastası (Canlı) Yarışması’nda 3’üncülük ve 1 bronz madalya elde etti.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam