reklam

Üniversite Öğrencilerinden Kadın Mahkumlara Moral Konseri « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:20

Üniversite Öğrencilerinden Kadın Mahkumlara Moral Konseri

reklam
Son Güncelleme :

14 Aralık 2017 - 7:14

46 views
Üniversite Öğrencilerinden Kadın Mahkumlara Moral Konseri

 Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri, cezaevinde bulunan kadın mahkûmlar için  sahne aldı. Üniversite Sanat Kulübü ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklu kadınlar için sahneye çıktı. Mahkûmların  moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla sahne alan öğrenciler,  seslendirdikleri birbirinden güzel parçalar ile mahkûmlara ve çocuklarına eğlenceli dakikalar yaşattılar.  Öğrenciler ayrıca cezaevinde anneleri ile beraber kalan çocukları, giyecek ve oyuncakların yer aldığı çeşitli hediyeler ile sevindirdiler.

Sanat Kulübü Başkanı Mustafa Döş “Öğrenciler olarak boş vakitlerimizi en iyi şekilde değerlendirmek, arkadaşlarımızın sahip oldukları yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla Üniversitemiz Sanat Kulübü çatısı altında bir araya gelerek çalışmalarımıza başladık. Sosyal sorumluluk bilincinden hareketle köy okullarımızda ve minik arkadaşlarımızı tiyatro, müzik, dans, resim, yazarlık masası, el sanatları ile tanışmalarını sağlayarak hem kendilerini bilgilendiriyor hem de güzel vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi köy okullarımızı tespit ederek, yardımseverler aracılığı ile temin ettiğimiz yardımları kendilerine ulaştırıyoruz. Diğer taraftan il merkezi ve ilçelerde de bu tür faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan kadınlara ve küçük kardeşlerimize moral olması amacıyla konser verdik. Kendileri çok mutlu oldular ve bizlere memnuniyetlerini ifade ettiler.  Ayrıca cezaevinde anneleriyle birlikte yaşamlarını sürdüren minik kardeşlerimize çeşitli hediyeler vererek kendilerini sevindirdik” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam