reklam

Üniversite Öğrencileri “Bizim En Büyük Sevgimiz, Vatan Sevgisidir” « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 02:59

Üniversite Öğrencileri “Bizim En Büyük Sevgimiz, Vatan Sevgisidir”

Son Güncelleme :

14 Şubat 2018 - 11:10

46 views
reklam
Üniversite Öğrencileri “Bizim En Büyük Sevgimiz, Vatan Sevgisidir”
reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri,  Zeytin Dalı Harekatına destek, şehitlerimiz ve gazilerimize vefa olarak ‘Bizim En Büyük Sevgimiz, Vatan Sevgisidir’ adı altında Türk Bayrağı dağıttı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri bugün ’14 Şubat Sevgililer Günü’ dolayısıyla anlamlı bir etkinlik yaptı. Öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkenin bölünmez bütünlüğüne yönelik Afrin’de gerçekleştirdikleri ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek, bu uğurda şehit ve gazi olanlara vefa için bir araya gelerek Nevşehir’de esnafa ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı.

Öğrenciler,  Nevşehir merkez Borsa Kavşağından başlayarak Nevşehir Valiliğine kadar cadde üzerinde faaliyet gösteren esnaflara ve vatandaşlara yanlarında getirdikleri Türk Bayraklarını üç defa öpüp alınlara koyarak işyerlerine ve evlerine asmaları için takdim ettiler.

Kendileri için en büyük sevginin ‘Vatan’ sevgisi olduğunu söyleyen Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat 3. Sınıf öğrencisi Merve Yeter Uslu, “’14 Şubat Sevgililer Günü’nün anlamına binaen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri olarak bizlerde, Afrin’de görev yapan askerlerimize destek olmak amacıyla bir araya geldik.  Çünkü bizler için en büyük sevgi vatan sevgisidir. Bu vatan sevgimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına Rektörümüzün ve Fakültemiz Dekanlığının destekleriyle esnaflara ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttık” dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat 3. Sınıf öğrencisi Yusuf Tosun ise, “Türk Silahlı Kuvvetimizin ülkemizin güvenliği için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimiz için bir araya geldik. Çünkü onlar bizler için sevdiklerinden ve sevenlerinden vazgeçerek şehit ve gazi oldular. Bize düşen onların geçmişten emanet alarak bizlere emanet ettiği bu vatan toprağına her daim sahip çıkmak. Bizler için bu anlamlı günde en büyük sevgi ‘Vatan’ sevgisidir” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam