reklam

Uluslararası Kapadokya Sanat Buluşması başladı. « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 03:44

Uluslararası Kapadokya Sanat Buluşması başladı.

reklam
Son Güncelleme :

23 Ocak 2018 - 12:18

48 views
Uluslararası Kapadokya Sanat Buluşması başladı.

Büyüleyici güzelliğiyle Kapadokya, dünyanın sayılı doğa harikaları arasında yer almaktadır.

Peri bacalarının diyarı Kapadokya, konuklarına, dünyada benzerine rastlanamayacak farklılıkta, doğaüstü bir manzara sunmaktadır. Erken dönem Hıristiyanlar tarafından Volkanik tüf kayalara oyularak yeraltı şehirleri, manastırlar ve kiliseler yapılmış, Nice efsaneler ve peri masalları ile günümüze kadar gelen mistik ve büyüleyici hikayeler ile bezenmiştir. Selçuklular döneminde ise, bu bereketli bölgede sanat, bilim ve mimari büyük gelişim göstermiştir.

İşte bu nedenle yüzyıllar içinde farklı etnik kökenlere ait sanat ile yoğrulan bu topraklarda 21 Ocak 2018 de başlayacak 15. Uluslararası Sanat Kampı : Resim, Seramik ve Grafik Sanatlar dallarında, 15 ülkeden 15 sanatçının katılımıyla gerçekleşecektir.

Organizasyon ve ev sahipliğini Karlık Evi’nin üstlendiği 15. Uluslararası Kapadokya Sanat Kampı kültürlerin, sanatın Kapadokya ile bütünleşmesini sağlamak ve Kapadokya’nın dünyaya yayılan ününü pekiştirerek  Sanatçılarının gözünden Kapadokya ‘ yı  yansıtmayı amaçlamaktadır.

DAVETLİ SANATÇILAR ;

 

Adnan Meatek (Libya)Belgin Akın (Türkiye)Chrtistina Chan (Malezya)Elham Ghobadı (İran)Hemant Dwivedi (Hindistan)Joy Wu (Tayvan)Maia Chkonia (Gürcistan)Marzie Shabani (İran)Nasaa Bayanjarga (Moğolistan)Panni Poh Yoke Loh (İngiltere)Sherif Abdel Kader (Mısır)Şenol Özdevrim  (Kıbrıs)Vladimir Temkov (Makedonya)WING MUI GRACE, AUYEUNG (Çin)Youssef EL KHARCHOUFI (Fas)Yeliz Hamurişçi (Nevşehir)Ekrem KADAK (Onur Konuğu)Oğuz DEMİR (Onur Konuğu)

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam