Ülkü Ocağı’ndan örnek davranış « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 03:27

Ülkü Ocağı’ndan örnek davranış

Son Güncelleme :

31 Ocak 2018 - 6:43

46 views
reklam
Ülkü Ocağı’ndan örnek davranış
reklam

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı tarafından şehrin farklı yerlerine soğuk kış günlerinde dışarıda hayat sürdüren sokak hayvanları için yuva yerleştirildi.

Yaklaşık 30 farklı yere yerleştirilen bu yuvalar ocak teşkilatının görevlendirdiği gençler tarafından büyük bir titizlikle yerleştirildi. Ayrıca bu havalara her gün yiyecekte temini yapılacak. Halk tarafından büyük takdir toplayan bu faaliyet hakkında açıklamada bulunan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, Nevşehirliyi sokak hayvanlarına sahip çıkmaya davet etti.

Yuva yerleştirme işleminin artarak devam edeceğinin altını çizen Başkan Türker, “hava sıcaklığının-8 dereceye düştüğü şu günlerde Nevşehir Ülkü Ocakları olarak sokakta yaşayan hayvanları unutmadık. Teşkilat mensubu arkadaşlar tarafından 30 farklı bölgeye yuva yerleştirdik. Nevşehir halkından isteğimiz o yuvalara kış boyunca sahip çıkmalarıdır. Biz Ülkü Ocakları olarak her gün yemek koyma çalışmamız olacak, fakat halkımızdan da isteğimiz evlerindeki atık yemekleri bu yuvalara koymalarıdır. Bu önemli çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam