reklam

Toplumu kutuplaştırıp, çatıştırmak isteyenlere karşı savcılar harekete geçmeli « Nevşehir Trend Haber

15 Ağustos 2022 - 18:44

Toplumu kutuplaştırıp, çatıştırmak isteyenlere karşı savcılar harekete geçmeli

Son Güncelleme :

09 Ocak 2017 - 9:52

97 views
Avatar

reklam
Toplumu kutuplaştırıp, çatıştırmak isteyenlere karşı savcılar harekete geçmeli
reklam

 Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, ilimizde malum bir sendikanın şube başkan yardımcısı ve aynı zamanda okul müdürü olan bir şahsın, Cumhuriyetin temel ilkelerine karşı yapmış olduğu açıklama ve laikliği savunanlara hakaret etmesi dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Çetin, “Bilindiği gibi ülkemiz, son dönemde çok hassas bir süreçten geçmektedir. Bir yandan hain terör saldırıları, toplumu ayrıştırıp bölmek, toplumda korku ve gerginlik oluşturmak için haince ve alçakça saldırılar düzenlemekte, bir yandan da özellikle sosyal medya üzerinden birileri, kasıtlı olarak farklı yaşam, farklı düşence tarzlarına pervasızca saldırmakta ve Türk milletini kutuplaştırmaya hizmet etmektedirler. Bunu yaparken de ağır bir dil kullanarak, tahrik düzeyini en üst seviyeye çıkarmaktadırlar. Böylelerinden birisi de ne yazık ki Nevşehir’imizde ortada dolaşmaktadır. Okul müdürü olan ve aynı zamanda Eğitim Bir-Sen’in ilimizdeki şube başkan yardımcısı olan bu zat, laikliğe saldırarak, laik olanlara, kendini laik diye tarif edenlere sosyal medya hesabından ağza alınmayacak küfürler etmektedir.

Azıcık haya sahibinin bile yazarken utanacağı bir takım kelimeleri, bu kişi, eğitimci olmasına rağmen pervasızca söyleyebilmektedir. Açıkça Nevşehir’imizde insanları tahrik etmekte ve farklılıkları kaşımaktadır. Bu tür eylemlerin, milletin birliğini, dirliğini bozmaya yönelik olduğu ve açıkça suç oluşturduğunu bizzat Sayın Başbakan açıklamıştır. Farklı düşünenlere küfürler edip saldırarak, toplumu kutuplaştırıp, çatıştırmak isteyenlere karşı savcılar mutlaka hareke geçmelidir. Devletin gücü ve kudreti bu tür şahıslara gösterilmelidir. Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu şahıs hakkında ne yapmıştır veya yapacak mıdır, açıklanmalıdır? İnsanlıktan nasibini alamamış, hayayı sokaklarda düşürmüş ve edepsizlikte zirve yaparak, milleti birbirine düşürmeye hevesli bu kişi hakkında gereği yapılmayacak mıdır?. Sonuç olarak, bu kişinin sendikasının, Türk tarihini temel sorun olarak görmesinin yanı sıra, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersinin, ortaokul ve lise müfredatından çıkartılması isteği yönündeki zihniyetinin, Nevşehir’e yansıması hakkındaki şüpheli durum netleştirilmelidir. Nevşehir’de bu sendikaya üye olan kamu personelinin de bu konuyu değerlendirmeleri ve kimlere destek olduklarını sorgulamaları gerekmektedir. Yüce dinimiz İslamiyetin insanlığa getirmiş olduğu güzellikten haberdar olmayan, Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in sevgisinden uzak olan, İmamı Azamların, İmam Maturidilerin aziz hatırasından bihaber ve özellikle bin yıldır İslamiyete hizmet etmekte olan Türklüğün merhametinden çok uzaklarda olan bu şahsın, tövbe istiğfar etmesini ve hatasını düzeltmesini gönülden diliyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam