“Tarihteki Kara Leke Hocalı Katliamı” Konulu Konferans Gerçekleştirildi « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 04:16
reklam

NEVÜ Gülşehir Meslek Yüksekokulu tarafından “Tarihteki Kara Leke Hocalı Katliamı” konulu konferans düzenlendi.

Gerçekleştirlen konferansa Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, Gülşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Ateş, Gülşehir MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Tanç, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Uçar, Akademik ve İdari Personel ve öğrenciler katıldı.

Konferansta, insanlık tarihinin en karanlık sayfalarında yerini alan ve çok büyük acıların yaşandığı “Hocalı Katliamı” ile ilgili toplumsal bilinci artırmak amacıyla Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tekin Tuncer ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tugrul Balaban birer konuşma yaptılar.

Konuşmacılar, yaşanan bu acı olaya dünyanın hala sessiz kaldığını vurgulayarak, bu vahşetin gençlerimiz tarafından öğrenilmesi ve dünyada “soykırım” olarak kabul edilmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirttiler.

09 Mart 2018 - 13:33

54 views

“Tarihteki Kara Leke Hocalı Katliamı” Konulu Konferans Gerçekleştirildi

NEVÜ Gülşehir Meslek Yüksekokulu tarafından “Tarihteki Kara Leke Hocalı Katliamı” konulu konferans düzenlendi. Gerçekleştirlen konferansa Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, Gülşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Ateş, Gülşehir MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Tanç, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Uçar, Akademik ve İdari Personel ve öğrenciler katıldı. Konferansta, insanlık tarihinin en karanlık sayfalarında yerini […]

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam