izmir escort

reklam

SURİYE’YE YARDIMLAR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE DEĞERLENDİRİLDİ « Nevşehir Trend Haber

6 Ağustos 2021 - 01:10

SURİYE’YE YARDIMLAR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE DEĞERLENDİRİLDİ

Son Güncelleme :

11 Ocak 2017 - 8:40

95 views
reklam
SURİYE’YE YARDIMLAR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE DEĞERLENDİRİLDİ
reklam

SURİYEYE YARDIMLAR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE DEĞERLENDİRİLDİ

Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılara yönelik Nevşehir Valiliği organizesinde yapılan yardımlar hakkında Nevşehir’deki Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile valilik konferans salonunda değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Suriye’deki savaşın ve insani krizin eşiğinde Türkiye büyük bir sığınmacı akımı ile karşı karşıya kaldı. Türkiye en fazla Suriyeli mülteci nüfusu barındıran ülke konumunda. Türkiye iyi donanımlı kampları kısa sürede hizmete koyarak mülteci akınına yönelik ilk müdahaleyi yaptı ve donanımlı kamplar kurarak probleme çözüm bulmuştur.

Toplantı, Vali Yardımcısı Hasan KAYHAN başkanlığında, yardım toplama komisyon üyeleri ve Nevşehir’deki sivil toplum kuruluşu yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Hasan KAYHAN konuşmasında; Suriye’deki savaşın uzaması, Nisan 2011’deki ilk mülteci akınından sonra Türkiye’ye

giren Suriyeli sayısının Türkiye bu aşamada ülkedeki varlıklarını devam ettirmek isteyen mültecilere yönelik kurumsal ve altyapısal kapasite geliştirmeye başlandı ve kapsamlı ve titiz bir yaklaşım ile sağlık, eğitim, barınma, temel ihtiyaçların giderilmesi gibi farklı alanlarla ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla arasında işbirliği ve dayanışma ile ilimizde, ilçe, belde, köy, kamu kuruluşları ve vatandaşlarımızın maddi destekleriyle Nevşehir valiliğinin organizesi ile Suriye den Türkiye ye gelen sığınmacılara büyük ölçüde destek sağlanmış olup bu desteklerin artarak devan edeceği, ayrıca Suriyeli sığınmacılara gönderilen yardımlarda maddi desteklerin sağlanmasında ve ulaştırılmasında çaba ve gayretlerini esirgemeyen sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, üyelerine ve Nevşehirli vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

Vali Yardımcısı KAYHAN, Devletimiz ile yakın işbirliği içerisinde bulunan sivil toplum kuruluşları desteklerini giderek artırma sözü vermeleri ile böylesine zor zamanlarda insani yardımların elbirliği ile birlik beraberlik içerisinde yürütülmesinin büyük önem

taşıdığını ifade ettiler. Toplantıda yapılan istişare sonucunda Nevşehir deki sivil toplum kuruluşu temsilcileri de Nevşehir olarak Suriyeli sığınmacılar için ilimizden en az 50 tır yardım toplanılması hedeflendiği ifade edilerek yardımların artırılmasına yönelik çalışmaların devam edeceği, bu kapsamda bazı sivil toplum kuruluşlarından da farklı sayıda yardım tırı sözü alındı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam