Soydaşlarımız için Kur’an-ı Kerim okundu « Nevşehir Trend Haber

27 Ekim 2021 - 03:09

Soydaşlarımız için Kur’an-ı Kerim okundu

Son Güncelleme :

27 Şubat 2018 - 9:13

45 views
reklam
Soydaşlarımız için Kur’an-ı Kerim okundu
reklam

Karabağ Savaşı sırasında gerçekleşen Hocalı Soykırımı, Nevşehir’de olduğu gibi 81 ilde Türkiye’nin dört bir yanında anılıyor.

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı tarafından Hocalı Soykırımında can veren soydaşlarımız için il ocak binasında Kur’an-ı Kerim okundu.

Ardından, Hocalı Soykırımında savunmasız durumdaki 106’sı kadın, 70’i yaşlı, 63’ü çocuk olmak üzere can veren 613 Azerbaycan vatandaşı için dualar edildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, Hocalı Soykırımının ardından 26 yıl geçmesine rağmen Ermenilerin yaptığı zulüm halen unutulmuş değil. Yüzlerce masum sivil vatandaşın hayatını kaybettiği saldırılarda Ermenistan çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 106’sı kadın, 70’i yaşlı, 63’ü çocuk olmak üzere can veren 613 Azerbaycan vatandaşını rahmetle anıyoruz. Biz bu saldırıyı Türk milletine bilerek yapıldığı için soykırım olarak görüyoruz. Bu tüm Türk Milletine yapılmış bir saldırıdır.” dedi.

Başkan Ali Türker’in konuşmasının ardından lokma tatlısı ikramı sonrasında program son buldu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam