reklam

Tanrıver; “Reis’in mücadelesi bizim mücadelemiz” « nevsehir haber

30 Ocak 2023 - 02:17

Tanrıver; “Reis’in mücadelesi bizim mücadelemiz”

Son Güncelleme :

04 Temmuz 2017 - 12:52

reklam
Tanrıver; “Reis’in mücadelesi bizim mücadelemiz”
reklam

Tanrıver; “Reis’in mücadelesi bizim mücadelemiz”

NEVŞEHİR- AK Parti İl Başkanı M. Ali Tanrıver, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunurken, yaklaşan ilçe ve il kongreleriyle ilgili de değerlendirmeler yaptı.

Hiçbir şeyi kapalı, gizli yapmayacağız

AK Partide yaklaşan ilçe kongrelerinin ve daha sonrasında yapılacak olan il kongresiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Tanrıver, “6. Olağan kongre sürecimiz 04 Temmuz tarihi itibariyle başladı. Listeler ilçe ve beldelerimizde askıya çıkarıldı. Bu süreç 08 Ağustos itibariyle bitiyor. İlçe kongreleri 19 Ağustos – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak. İlçe kongrelerinin tarihleri önümüzdeki günlerde netleştirilecek. İl Kongrelerimiz 8 Kasım – 25 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak. Kongre izleme komisyonu oluşturduk. Gelen talepleri değerlendireceğiz bu komisyonlarımızda. Hafta sonunda gittiğimiz toplantıda kongrelerden sonra yönetim kurulu üye sayısı 30’a düşecek. MKYK bu konuda böyle karar aldı. Delege tespit çalışmamızı önümüzdeki günlerde yapacağız. Nüfusu 5 binin altındaki beldelerimizde atamalar il başkanlığımız tarafından yapılacak. Yönetimlerde değişmesi gerekenler varsa onu da komisyonumuzda görüşerek karar alacağız. Tüm kongrelerimize tek liste ile gireceğiz. Fitneye fesata meyil edilenler buna gerek duymasınlar. Hiçbir şeyi kapalı ve gizli yapmayacağız. Reisin mücadelesi bizim mücadelemiz diyen herkes bize gelsinler. Konuşulsun, istişare edilsin” dedi.

Ben devam edersem yönetimde değişiklik yaparım

Kendisinin İl başkanlığı görevine devam etmesi durumunda yönetimde bazı isimlerin değişebileceğini söyleyen Tanrıver, “Allah Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın ömrüne ömür katsın. Eğer bir metal yorgunluğu var diyorsa doğrudur. Kendisi halktan aldığı algıyı iletmiştir. Metal yorgunluğunu çeşit çeşit yapan var. Ben böyle yoğun bir dönem görmedim. 6 seçim geçirdim, 1 darbe girişimi, referandum geçirdim. Eğer genel merkez derse devam biz devam ederim. Bırakacağın derse anında bırakırım. Ben Reisimi seviyorum. Toplumun kanaat önderlerinin görüşünü alacaklar. Belediye Başkanımızın, Milletvekillerimizin, ilçe başkanlarımızın, partililerimizin, odalarımızın görüşlerini alacaklar. Ben devam edersem yönetimde değişiklik yaparım. Biz toplumu yönetmeye çalışıyoruz. Bu konuda 3-5 kişinin lafı edilmez” diye konuştu.

Şu an FETÖ ile ilgili soruşturması süren yöneticimiz yok

FETÖ soruşturmalarıyla ilgili AK Parti teşkilatlarının oldukça hassas olduğunu kaydeden İl Başkanı M. Ali Tanrıver, “12 Haziran 2014’te atandım. O tarihte de FETÖ soruşturmaları yapılıyordu. Bununla ilgili yapılan araştırmalar yapılıyordu. Gülşehir ilçesinde bir yönetim kurulu üyemizin istifasını istedik. Şu an hali hazırda soruşturması devam eden kimse yok. Biz bunların değerlendirmesini darbe girişiminin ardından yaptık. Nar belediye başkanının cezai soruşturması sürüyor. Kesin ihraç kararı verildi. FETÖ ile mücadele etmeme, teşkilatlarla olan irtibatsızlığı nedeniyle kendisi partimizden uzaklaştırıldı” ifadelerinde bulundu.

15 Temmuz’da Nevşehir’de etkinlikler 22.00 da başlayacak

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Nevşehir’de etkinliklerin düzenleneceğinin bilgisini veren İl Başkanı Tanrıver, “İl Valiliği ve Cumhurbaşkanlığının programı olacak. AK Parti teşkilatları sonuna kadar bu işin içerisinde olacak. 27 gün çağrı yaptım. MHP il başkanımız son gün geldi. CHP il başkanı ise gelmedi. Biz 15 Temmuzun ruhunu yaşatmak üzere meydanlarda olacağız. 22.00 gibi etkinliğimiz başlayacak. İkramlar yapılacak, sergiler açılacak. Cumhurbaşkanımız konuşma yapacak. Canlı olarak verilecek bu konuşma. 00.13 te Selalar okunacak. Cumhurbaşkanımız 02.37’de Meclise geçecek. Sabah namazı ile program bitecek. 11 Temmuz’da hatim okunacak. Dualar edilecek” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam