reklam

Bayramlar toplumsal yaşamımızın vazgeçilmezlerinden « nevsehir haber

5 Şubat 2023 - 13:35

Bayramlar toplumsal yaşamımızın vazgeçilmezlerinden

Son Güncelleme :

30 Ağustos 2017 - 10:14

reklam
Bayramlar toplumsal yaşamımızın vazgeçilmezlerinden
reklam

Bayramlar toplumsal yaşamımızın vazgeçilmezlerinden

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, tüm İslam Aleminin, Türk milletinin, Nevşehir halkının ve milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisine gönül verenlerin bayramını kutladı.

İnsanı insan yapan değerlerin, erdemlerin yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımızın, toplumsal yaşamımızda vazgeçilmez önem taşıdığına dikkat çeken Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, “Bayramlar günlük hayatın koşuşturması içinde unuttuğumuz, insanı insan yapan değerleri bizlere yeniden hatırlatır. Birlik ve beraberliğin, sevginin, toplumsal dayanışmanın en kuvvetli şekliyle kendini gösterdiği bu özel günlerde kendi içimizdeki dargınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakarak dostluklara yönelmek, birlikteliğimizi sağlayan ortak değerlere dört elle sarılmak, millet olarak hepimizin en öncelikli görevidir. Dinimiz insani erdemlere ulaştırmayı öngörürken toplumlar için, birleştirici ve bütünleştirici bazı emir ve uygulamaları da müesseseleştirmiştir. İslam dininin bu üstün özelliği kurban gibi sosyal boyutlu mali ibadetlerde daha belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Bu ibadetler asırlardan beri bütün Müslüman toplumlarda genel esasları ve özü hiçbir değişikliğe ve müdahaleye uğramadan devam etmiş ve yeni nesillere intikal ettirilmiştir. Kurban; Allaha yaklaşmak ve Onun rızasına ermek niyetiyle kesilen kurbanlık ile maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle kurban kesemeyenlere yardımda bulunarak halka yaklaşmaktır. Sağlıklı toplum sağlıklı bireylerden oluşur. Sağlıklı toplumu meydana getiren unsurlardan biri de milli birlik ve beraberlik ruhudur. Bayramlar milli birlik ve beraberlik ruhunu oluşturan sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşım duygularının doruğa ulaştığı önemli günlerdir. Kurban Bayramının, manevi havasına uygun olarak kardeşlik, bütünleşme ve dayanışmamıza katkıda bulunmasını temenni eder, bu duygu ve inançla; tüm İslam aleminin, Türk milletinin, Nevşehir halkımızın ve Milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partimize gönül verenlerin bayramını kutlarım” diye konuştu.

Bu arada Saadet Partisinde bayramlaşma programı bayramın ikinci günü 11.00 – 12.30 saatleri arasında il binasında yapılacak.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam