reklam

Sıfır atık projesi, Nevşehir belediyesi tarafından uygulanmaya başlandı « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 02:26

Sıfır atık projesi, Nevşehir belediyesi tarafından uygulanmaya başlandı

Son Güncelleme :

24 Mayıs 2018 - 11:56

63 views
reklam
Sıfır atık projesi, Nevşehir belediyesi tarafından uygulanmaya başlandı
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, Nevşehir Belediyesi tarafından Geçici Atık Depolama Merkezi oluşturuldu.

Atıkların kaynağında ayrı ayrı toplanmasını amaçlayan Sıfır Atık Projesinin Nevşehir Belediyesi’nin tüm hizmet alanlarında etkin bir şekilde uygulanabilmesi için Kağıt, Cam, Metal, Plastik atıkların ayrı ayrı toplanması için karton kutuların dağıtımı yapıldı.

2023 yılı hedefleri doğrultusunda, temiz üretim ve ekonomik ilkeler çerçevesinde sıfır atığa ulaşmak adına, atıkların geri kazanım oranının en üst seviyeye çıkarılması için atık yönetimi alanındaki çalışmalar çerçevesinde Nevşehir Belediyesi tarafından Makine İşletme Şefliği alanında Geçici Atık Depolama Tesisi oluşturuldu.

Hizmet birimlerinden ayrı ayrı kutularda toplanan katı atıklar, burada yine ayrı ayrı bölümlerde yer alan ve Kağıt, Cam, Metal, Plastik, Tehlikeli Atık ve Atık Yağ-Pil bölümlerinde konteynerlerde depolanıyor.

İsteyen vatandaşlarda ayrıştırılmış atık maddelerini Makine İşletme Şefliği’ ndeki Geçici Atık Depolama Tesisine teslim edebilecekler

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam