reklam

Şehrimizdeki Hastanelerde “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” Yapıldı « Nevşehir Trend Haber

17 Ekim 2021 - 02:43

Şehrimizdeki Hastanelerde “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” Yapıldı

Son Güncelleme :

18 Mayıs 2018 - 12:34

55 views
reklam
Şehrimizdeki Hastanelerde “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” Yapıldı
reklam

Hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanmasını esas alan Sağlıkta Kalite Standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik”  kapsamında ilimizdeki hastanelerde kalite değerlendirmesi yapılmıştır.

Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi kapsamında ilimizde 2018 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Bakanlık Değerlendiricileri tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Koordinatörlüğünün de katılımı ile  Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Özel Kapadokya Hastanesi, Özel Versa Hastanesinde gerçekleştirilmiştir.

Her yıl gerçekleştirilen sağlıkta kalite değerlendirmeleri sağlık kuruluşlarımızda hasta ve çalışan güvenliği ile kalite kültürünün geliştirilmesi ve sağlıkta kaliteye ilişkin Bakanlık hedeflerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması adına çok önemli bir yere sahiptir.

İlimizdeki Hastanelerde değerlendirmelerde hasta ve çalışan güvenliği standartları başta olmak üzere sağlık hizmeti sunum kalitesi standartları yerinde görülerek değerlendirilmiştir. Hastane Yönetimi ve çalışanlarımızın ekip ruhuyla, büyük özveriyle katkı sağladıkları kalite çalışmaları yerinde değerlendirmesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Hastanelerimizde sağlık hizmetlerini, kalite standartları çerçevesinde ve özenle sunan tüm yönetici ve çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam