reklam

SAYIN  AÇIKGÖZ, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI DERTLERİMİZLE DERTLENDİREBİLDİNİZ Mİ ACABA ? « Nevşehir Trend Haber

16 Eylül 2021 - 14:39

SAYIN  AÇIKGÖZ, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI DERTLERİMİZLE DERTLENDİREBİLDİNİZ Mİ ACABA ?

Son Güncelleme :

12 Haziran 2021 - 18:19

501 views
reklam
SAYIN  AÇIKGÖZ, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI DERTLERİMİZLE DERTLENDİREBİLDİNİZ Mİ ACABA ?
reklam

NEVŞEHİR(TRENDHABER)- Geçtiğimiz günlerde AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, TBMM’inde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret edip, Nevşehirlilerin selamlarını iletmiş. Hangi temel değerdeki projelerdir bilinmez ama bugüne kadar  yapılan çalışmalar için de teşekkürlerini iletmiş değerli vekilimiz sayın Cumhurbaşkanımıza .

Genellikle BASIN TOPLANTISI düzenlemeyi AK Parti hükümetinin en temel değerdeki SORUNU olarak ele aldığından mıdır nedir pek bilemediğimiz nedenden dolayı, şehrin çözüme ulaşması gereken veya çözümlenme noktasındaki icraatlarını anlatabileceği bir toplantı organizasyonunu yıllar yılı ortaya koyamadığı  ve en önemlisi  müneccim olmadığımız için, şehrimin vekili Açıkgöz’ün  sayın Cumhurbaşkanına şehrimin hangi sorunlarını ve çözüm önerilerini de ilettiğini de bilemiyoruz.

Görüşmeye ilişkin olarak muhterem vekilimin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda  SELAM ların biri gidip biri geldiği için acaba aşağıda ifade etmeye çalışacağım temel değerdeki sorun ve çözüm önerileri  arada kaynayıp gitmişte olabilir.

Ama böyle bir anı fırsata çevirmek için kanaatime göre Altın tepsi ile bir imkan bulmuştu sayın Açıkgöz vekil.

İnşaallah biraz sonra aşağıda ifade etmeye çalışacağım konuları sayın Cumhurbaşkanıma iletmişsinizdir hissi içerisinde olmak istediğimi bir kez daha ifade etmek isterim.

İnanmak istiyoruz  sayın Vekilim,  sayın Cumhurbaşkanıma , yüreğinizde taşıdığınız  ve yaşattığınız yüksek NEVŞEHİR SEVDASI ekseninden de hareket ederek şu ifadeleri kullanmışsınızdır;

Sayın Cumhurbaşkanım, bu yıl tarafınızdan da ifade ettiğiniz gibi HACIBEKTAŞ VELİ YILI. İlçemizin özellikle ekonomik anlamda gelişmesi ve büyümesi için HACIBEKTAŞ ORGANİZE SANAYİYE acilen ihtiyacımız var. Köy yerleşimlerinde azalan nüfusun da artması adına KÜMES HAYVANCILIĞI,KÜÇÜK  VE BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ  gibi projelere katkı sağlanmasını arzu ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım, KOZAKLI İlçesindeki JEOTERMAL su kaynağını da kullanarak yaklaşık 3 milyon metrekarelik bir alanda belki de  dünyanın  bu anlamda en büyük sera alanlarını  KOZAKLI ORGANİZE SERA BÖLGESİ  çatısı altında oluşturmak istiyoruz. Böylelikle hiçbir zaman dilimi içerisinde, yılın 12 ayında  sıcak su kaynağı ile ısıtılacak bu sera alanlarında binlerce ton sebze üretimi yapılacağı için, ülke genelindeki halka açık pazarlarda satılacak  sebze fiyatları,  sizinde ve  halkımızın da canını sıkacak şekilde olmayacak ve buradan yetiştirilecek sebzeler, arada bir aracı olmaksızın  günlük olarak ülkemizin dört bir yanına halkımızın tüketimine sunulacak. Bu noktada sizin desteğinize ihtiyacımız var.

Sayın Cumhurbaşkanım, NEVŞEHİR ve ACIGÖL ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİMİZ şehrimizin EKONOMİK DİNAMİKLERİDİR. Binlerce insan burada istihdam ediliyor. Acilen DOĞALGAZ sorunlarının çözümü gerekiyor.Bu yönde himmetlerinizi bekliyoruz efendim.

Değerli  Cumhurbaşkanım,  Yağmur ve kar sularını köylük yerleşim alanlarımız başta olmak üzere il,ilçe ve beldelerde yapmayı planladığımız   yağmur suyu toplulaştırma alanlarında bir araya getirip,bunları tarım alanlarında kullanma amacındayız.Bu düşüncemize yönelik projelendirmede ve mali yönden desteğinize ihtiyacımız var.Bu düşüncemizin küresel iklim değişiklikleri nedeniyle su kaybının önlenmesi adına ülkemiz geneli içinde kesinlikle geçerli olabilecek bir değer oluşturduğuna inanıyor ve yardımlarınızı bekliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım, yıllardan beri topraklarımız kimyasal gübrelerle zehirleniyor. Biz ülkemize örnek olabilecek bir şekilde her köyde,beldede,ilçede ve il merkezinde  GÜVERCİN ÜRETİM MERKEZLERİ oluşturarak hem güvercin sayını artırmak ve hem de güvercin gübresini tarım arazilerimizde yoğun olarak kullanma kararlılığı içindeyiz:Böylelikle ülkemiz kimyasal gübre için yurt dışına bağımlılığını azaltacağımız gibi bu haliyle de topraklarımızın kimyasal gübrelerle de yok olmasının da önüne geçmiş olacağız,bu yönde yardımlarınızı bekliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım, KAPADOKYA bir dünya markası. İnşaallah pandemi dönemini de atlatacağız ve bu süreç sonrasında yine milyonlarca yerli ve yabancı turistleri ağırlayacağız. Bu nedenle Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerindeki müze giriş ücretlerinin yüzde 50 sini ,mali anlamda güçlenmesi adına KAPADOKYA ALAN YÖNETİMİ BAŞKANLIĞINA DEVİR EDİLMESİNİ emir ve yüksek müsaadelerinize ARZ EDERİM”

Diyebildiniz mi bilemiyoruz tabi. bu ve benzeri ifadelerin sayın Cumhurbaşkanına tarafınızdan aktarıldığına inanmak istiyorum. Çünkü bu şehri SEVDASI haline getiren birinin, ifade ettiğimiz değerleri  ile   dertlenmemesi mümkün gözükmüyor.

İnşaallah ifade buyurmuşsunuzdur sayın Vekilim.

Cevabınızı bekliyoruz  diyeceğim demesine de,  bir büyük harrariyet ve ihtimam içerisinde AYRIŞTIRDIĞINIZ GAZETECİ sınıfında,  eksi kutuplarının en alt merhalesinde olduğumuz için, hiç zannetmiyorum.

Haaa ‘O halde niye bunları yazıyorsunuz kardeşim? diyebilirsiniz.

Vallahi çok haklı bir soru.

Sadece tarihe not düşmek ,oğlumuza,kızımıza ve torunlarımıza bırakacağımız bu şehir adına bir gazeteci olarak ‘NE YAPTINIZ BU ŞEHİR İÇİN ? dediklerinde söylenecek birkaç sözümüz olsun diye yazıyoruz bunları.

Bir de değerli okurlarımız için.

Biz gazetecilerin sadece görevlerinin ‘ Ahmet şunları söyledi, Mehmet , Hacı beyi ziyaret etti, şurada kaza oldu,burada yangın çıktı’ dan da ziyade,  gazetecinin yaşadığı toplumun karşı karşıya kaldığı sorunlar karşısında ortak çözümler geliştirmesi gerektiğine yürekten inandığımız için bunları ifade etmeye çalışıyoruz.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam